4 marca 2022

Porażka Juniorek Młodszych na Węgrzech

Reprezentacja Polski Juniorek przegrała w pierwszym meczu turnieju towarzyskiego na Węgrzech z reprezentacją Austrii 31:24.

Pierwsze 10 minut to wyrównana gra z obu stron. Wynik spotkania otworzyła rzutem z dystansu Weronika Pawlak. Rywalki odpowiedziały skutecznym atakiem pozycyjnym i na kolejne prowadzenie Biało-Czerwone wyprowadziła Zofia Chwojnicka. Tę wymianę ciosów przerwały jednak błędy podopiecznych trenera Marka Jagodzińskiego. W 13 minucie Austriaczki prowadziły już 7:3 wymuszając na polskim szkoleniowcu pierwszą przerwę na żądanie.

Niemoc Polek po czasie przerwała w 15 minucie Patrycja Chochół zmniejszając straty do 3 trafień, ale rywalki grały do końca pierwszej połowy w miarę równo niezmiennie utrzymując prowadzenie.

Drugą połowę podopieczne Simony Spirdion rozpoczęły od skutecznej akcji, po której nie tylko uzyskały rzut karny, ale jeszcze odesłały na ławkę kar Pawlak. Siódemkę wykorzystała najskuteczniejsza tego dnia reprezentantka Austrii Emilia Brandle. Okres gry w liczebnym osłabieniu nie stanowił problemu dla Biało-Czerwonych. Polki w krótkim czasie zdobyły dwie bramki, dokładając jeszcze trafienie z linii 7 metrów i zbliżyły się do Austriaczek na dystans dwóch bramek. Mogło być jeszcze lepiej, ale szansy z kontrataku nie wykorzystała Nikola Lewandowska.

W 43 minucie Polki ponownie przegrywały już tylko dwiema bramkami, ale czas wzięty przez austriacką trenerkę przełożył się na 3 bramki z rzędu i prowadzenie 22:17. Biało-Czerwone dość szybko wróciły do scenariusza z poprzednich minut i po raz kolejny w tym starciu zbliżyły się do rywalek na dystans, który dawał realną szansę na zwycięstwo. Kluczowy moment w meczu nadszedł w 52 minucie. Dwie z rzędu nieudane akcje Polek Austriaczki zamieniły na bramki z kontrataku i poszły za ciosem. Trwający zaledwie 3 minuty słabszy okres gry kosztował Polki nie tylko zwycięstwo, ale dość wysoką porażkę. Rywalki były bezlitosne i w ostatnich 8 minutach pozwoliły Polkom na zdobycie zaledwie dwóch bramek.

Dzisiaj zespół trenera Marka Jagodzińskiego zmierzy się z gospodyniami turnieju, reprezentacją Węgier. Transmisja z tego spotkania rozpocznie się o godzinie 18.00.

Austria – Polska 31:24 (14:10)