4 marca 2022

Komunikat EHF

Związek Piłki Ręcznej w Polsce informuje, że w wyniku decyzji Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej, reprezentacja Polski kobiet uzyskała awans na Euro 2022.

Ostatnie decyzje Komitetu Wykonawczego EHF informujące o zawieszeniu rosyjskich i białoruskich drużyn w rozgrywkach EHF sprawiły, iż Europejska Federacja Piłki Ręcznej opublikowała przegląd swoich struktur rozgrywek, na które ta decyzja wpłynęła.

W wyniku sankcji nałożonych na obie federacje reprezentacja Polski w piłce ręcznej kobiet uzyskała awans na najbliższe Mistrzostwa Europy, które odbędą się w listopadzie w Macedonii Pł, Słowenii i Czarnogórze.

Odwołane mecze Polski z Rosją decyzją EHF-u zakończyły się walkowerem dla Polek (10:0) oraz przyznaniem 4 punktów dla Biało-Czerwonych.

Do zakończenia kwalifikacji pozostały dwie rundy, które wyłonią drużyny kwalifikujące się do EHF EURO 2022. Polki w kwietniu w ramach fazy grupowej zagrają z reprezentacją Litwy i Szwajcarii.

W przypadku, gdy Rosja lub Białoruś zakończą eliminacje nadal na pozycji, która kwalifikowałaby je do EHF EURO 2022 kobiet, zastąpiłaby je następna drużyna w odpowiedniej grupie.

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest