5 marca 2022

Biało-Czerwone lepsze od Norwegii B

Reprezentacja Polski w piłce ręcznej kobiet pokonała w pierwszym meczu reprezentację Norwegii B. W Larvik, ekipa Arne Senstada była lepsza od skandynawek o 5 bramek. Jutro rewanż.

Polki od pierwszych minut narzuciły swój rytm gry. Pierwszą bramkę w spotkaniu zdobyła Dagmara Nocuń, a na kolejne prowadzenie Biało-Czerwone wyprowadziła druga skrzydłowa, Adrianna Górna. Od tego momentu zespół Arne Senstada powiększał prowadzenie. W 12 minucie było już 3:6. Wtedy Norweżki zdobyły dwie bramki z rzędu i ponownie zbliżyły się do Polek. Ostatnią bramkę na zakończenie pierwszej połowy zdobyła Daria Zawistowska. Pozwoliło to udać się na przerwę z zapasem dwóch bramek.

Ta, która zakończyła strzelanie w pierwszej części meczu, rozpoczęła je w drugiej połowie. Zawistowska była autorką trzynastej bramki dla reprezentacji Polski i obok Moniki Kobylińskiej, Aleksandry Rosiak oraz Kingi Achruk była najskuteczniejszą zawodniczką starcia z Norwegią B. Biało-Czerwone w pierwszym kwadransie grały w miarę równo i utrzymywały przewagę nad rywalkami. Przełomowa była 48 minuta. Po bramce Moniki Kobylińskiej Polki podwyższyły prowadzenie do czterech trafień a minutę później po akcji z udziałem Zawistowskiej prowadziły już 23:18. Skrzydłowa Zagłębia Lubin imponowała skutecznością i w całym meczu nie pomyliła się ani razu. Norweżki miały w tym okresie duże problemy ze zdobywaniem bramek. Przestój rywalek trwał blisko 10 minut. Polki tego nie zmarnowały i ostatecznie pokonały Norwegię B 26:21.

Starcie w norweskim Larvik było 80 występem z orzełkiem Moniki Kobylińskiej. Kapitan reprezentacji Polski uczciła ten dzień znakomitym występem w kadrze.

Jutro o godzinie 14.00 Biało-Czerwone zmierzą się z Norweżkami po raz drugi.

Norwegia B – Polska 21:26 (10:12)

Polska: Płaczek, Zima, Maliczkiewicz – Kobylińska 7, Rosiak 5, Achruk 5, Zawistowska 4, Górna 3, Roszak 1, Nocuń 1, Galińska, Łabuda, Matuszczyk, Więckowska, Wołoszyk, Szynkaruk, Szarawaga.

Norwegia B: Skogstrand, Davidsen – Dahl 4, A.Obaidli 3, Aune 2, Oyerhamn 2, Dahlum 2, Deila 2, Hesselberg 2, Hogseth 1, M. Obaidli 1, Ramberg 1, Kjolholdt 1, Holtet, Furuhes, Hulleberg.