5 marca 2022

Biało-Czerwone lepsze od Norwegii B

Reprezentacja Polski w piłce ręcznej kobiet pokonała w pierwszym meczu reprezentację Norwegii B. W Larvik, ekipa Arne Senstada była lepsza od skandynawek o 5 bramek. Jutro rewanż.

Polki od pierwszych minut narzuciły swój rytm gry. Pierwszą bramkę w spotkaniu zdobyła Dagmara Nocuń, a na kolejne prowadzenie Biało-Czerwone wyprowadziła druga skrzydłowa, Adrianna Górna. Od tego momentu zespół Arne Senstada powiększał prowadzenie. W 12 minucie było już 3:6. Wtedy Norweżki zdobyły dwie bramki z rzędu i ponownie zbliżyły się do Polek. Ostatnią bramkę na zakończenie pierwszej połowy zdobyła Daria Zawistowska. Pozwoliło to udać się na przerwę z zapasem dwóch bramek.

Ta, która zakończyła strzelanie w pierwszej części meczu, rozpoczęła je w drugiej połowie. Zawistowska była autorką trzynastej bramki dla reprezentacji Polski i obok Moniki Kobylińskiej, Aleksandry Rosiak oraz Kingi Achruk była najskuteczniejszą zawodniczką starcia z Norwegią B. Biało-Czerwone w pierwszym kwadransie grały w miarę równo i utrzymywały przewagę nad rywalkami. Przełomowa była 48 minuta. Po bramce Moniki Kobylińskiej Polki podwyższyły prowadzenie do czterech trafień a minutę później po akcji z udziałem Zawistowskiej prowadziły już 23:18. Skrzydłowa Zagłębia Lubin imponowała skutecznością i w całym meczu nie pomyliła się ani razu. Norweżki miały w tym okresie duże problemy ze zdobywaniem bramek. Przestój rywalek trwał blisko 10 minut. Polki tego nie zmarnowały i ostatecznie pokonały Norwegię B 26:21.

Starcie w norweskim Larvik było 80 występem z orzełkiem Moniki Kobylińskiej. Kapitan reprezentacji Polski uczciła ten dzień znakomitym występem w kadrze.

Jutro o godzinie 14.00 Biało-Czerwone zmierzą się z Norweżkami po raz drugi.

Norwegia B – Polska 21:26 (10:12)

Polska: Płaczek, Zima, Maliczkiewicz – Kobylińska 7, Rosiak 5, Achruk 5, Zawistowska 4, Górna 3, Roszak 1, Nocuń 1, Galińska, Łabuda, Matuszczyk, Więckowska, Wołoszyk, Szynkaruk, Szarawaga.

Norwegia B: Skogstrand, Davidsen – Dahl 4, A.Obaidli 3, Aune 2, Oyerhamn 2, Dahlum 2, Deila 2, Hesselberg 2, Hogseth 1, M. Obaidli 1, Ramberg 1, Kjolholdt 1, Holtet, Furuhes, Hulleberg.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest