7 marca 2022

Wkrótce rusza sprzedaż biletów na MŚ 2023

18 marca rozpocznie się sprzedaż biletów na 28. Mistrzostwa Świata Mężczyzn w piłce ręcznej, które odbędą się w Polsce i Szwecji w styczniu 2023 roku, a jednym z Miast Gospodarzy będzie Kraków. Swoje mecze rozegrają tam m. in. Polacy, Hiszpanie oraz Norwegowie.

Nasza reprezentacja pokaże się kibicom w TAURON Arenie Kraków 18, 20 i 22 stycznia przyszłego roku przy okazji spotkań fazy zasadniczej turnieju. Podopieczni Patryka Rombla najpierw muszą oczywiście przebrnąć przez rundę wstępną. Trzy pierwsze mecze turnieju Polacy rozegrają w Katowicach.

Gospodarze mistrzostw świata mają prawo przydzielenia jednej drużyny do każdej grupy. Właśnie dlatego w fazie wstępnej Polacy i Niemcy zagrają w Katowicach, a Hiszpanie i Norwegowie – w Krakowie.

– Decyzję w sprawie drużyn, które wystąpią w TAURON Arenie, podjął trener Patryk Rombel. Chodziło o względy sportowe – wyjaśnia dyrektor MŚ 2023 Grzegorz Gutkowski. Polacy będą losowani do turnieju z drugiego koszyka. Hiszpanie mogą być jedną z dwóch rozstawionych ekip, która stawi czoła naszej drużynie w Krakowie.

Przygotowaniem do MŚ 2023 będą turnieje testowe. Jeden z nich – pod koniec grudnia 2022 roku – ugości TAURON Arena Kraków. Drogę do MŚ 2023 będą znaczyć także wydarzenia towarzyszące, popularyzujące sport wśród dzieci i młodzieży.

– Cieszymy się, że piłka ręczna wraca do naszego miasta i to od razu w mistrzowskim wydaniu – w postaci najważniejszej imprezy 2023 roku. Liczymy na wielkie, sportowe święto. Mamy nadzieję, że reprezentacja Polski zagra w rundzie głównej w TAURON Arenie Kraków, a niezawodni kibice poniosą Biało-Czerwonych swoim dopingiem do fazy pucharowej – mówi Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie Krzysztof Kowal.

– Kraków sprawdził się jako Miasto Gospodarz Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn w 2016 roku, a rozegrane tutaj mecze grupowe – w tym z udziałem naszej kadry narodowej, półfinały oraz spotkanie o 3. miejsce i wielki finał imprezy zgromadziły rekordowe 213 tys. widzów, co dało średnią 12 tys. na mecz. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również spotkania towarzyskie, które rok wcześniej Polacy rozgrywali w naszej hali. Jesteśmy przekonani, że i tym razem TAURON Arena Kraków wypełni się kibicami z Polski i z zagranicy. Znakomitym przedsmakiem 28. Mistrzostw Świata oraz próbą generalną dla szczypiornistów i fanów z pewnością będzie grudniowy turniej – dodaje dyrektor Kowal.

Mistrzostwa świata potrwają od 11 do 29 stycznia 2023 roku. Polacy rywalizację rozpoczną od rundy wstępnej w Katowicach. Nasza reprezentacja, w przypadku awansu, rundę główną rozegra w Krakowie. Gospodarzem turnieju o Puchar Prezydenta będzie Płock. Gdańsk ugości dwa ćwierćfinały oraz półfinał.

Ceny biletów na spotkania fazy wstępnej w Krakowie zaczynają się od 29 zł. Każda wejściówka obejmuje cały dzień meczowy.  Bilety na rundę główną można będzie nabyć od 59 zł.

Gospodarzami MŚ 2023 będą Katowice, Śląsk, Kraków, Małopolska, Płock i Gdańsk (w Polsce) oraz Goteborg, Malmo, Sztokholm, Kristianstad i Jonkoping (w Szwecji). Więcej informacji – także materiały prasowe, zdjęcia oraz wideo do bezpłatnego wykorzystania – można znaleźć na stronie internetowej www.handball23.com.

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest