15 marca 2022

Za dwa dni rusza sprzedaż biletów na MŚ 2023

18 marca o 12:00 rozpocznie się sprzedaż biletów na mecze mistrzostw świata w piłce ręcznej mężczyzn, które w przyszłym roku zorganizują Polska i Szwecja. Wszystkie spotkania Pucharu Prezydenta odbędą się w Płocku.

Orlen Arena w dniach 18-25 stycznia 2023 roku ugości 16 meczów turnieju oraz ceremonię dekoracji. Puchar dla najlepszej drużyny tej fazy MŚ, które zajmie 25. miejsce w samym turnieju, wręczy szef Międzynarodowej Federacji Piłki Ręcznej (IHF) Hassan Moustafa.

Rywalizacja o Puchar Prezydenta IHF – jej celem jest promocja i rozwój dyscypliny oraz stworzenie możliwości walki o trofeum drużynom, które nie zdołały włączyć się do gry o medale i odpadły z mistrzostw świata w fazie wstępnej – to od lat jeden z priorytetów Egipcjanina.

Rozgrywki pierwszy raz pojawiły się na światowym czempionacie w 2007 roku. Puchar Prezydenta zdobywali między innymi Norwegowie, Hiszpanie oraz Polacy. Dwa lata temu trofeum padło łupem Katarczyków. Kolejnego zwycięzcę poznamy w Orlen Arenie.

– Płock to miasto, które żyje sportem, a jego serce bije w rytmie wyznaczonym przez mecze piłki ręcznej. Niewiele jest miejsc z tak silną społecznością kibiców, działaczy oraz sympatyków naszego sportu – podkreśla prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce (ZPRP) Henryk Szczepański.

– Czekamy na sportowe emocje, których dostarczą nam mistrzostwa świata i mecze rozgrywane w Płocku, bo piłka ręczna to jedna z ulubionych dyscyplin płocczan – mówi prezydent miasta Andrzej Nowakowski. – To dla nas zaszczyt, że jesteśmy w gronie Miast Gospodarzy przyszłorocznego turnieju. Bardzo cieszymy się na spotkanie z zawodnikami oraz kibicami szczypiorniaka z Polski i świata. W Płocku mogą liczyć na gorące przyjęcie i niesamowitą atmosferę na naszej hali.

Mistrzostwa świata potrwają od 11 do 29 stycznia 2023 roku. Polacy rywalizację rozpoczną od rundy wstępnej w Katowicach. Nasza reprezentacja, w przypadku awansu, rundę główną rozegra w Krakowie. Gdańsk ugości dwa ćwierćfinały oraz półfinał.

Ceny biletów na spotkania Pucharu Prezydenta w Płocku zaczynają się już od 19 zł. Rywalizacja w Orlen Arenie potrwa tydzień. Istnieje możliwość zakupu karnetu uprawniającego do wstępy na wszystkie mecze – za 99 zł (2. kategoria) lub 159 zł (1. kategoria).

Gospodarzami MŚ 2023 będą Katowice, Śląsk, Kraków, Małopolska, Płock i Gdańsk (w Polsce) oraz Goteborg, Malmo, Sztokholm, Kristianstad i Jonkoping (w Szwecji). Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej www.handball23.com.

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest