17 marca 2022

To juz dziś! Zapowiedź meczu Polska – Szwecja

Już dziś, w płockiej Orlen Arenie, reprezentacja Polski w piłce ręcznej mężczyzn rozegra pierwszy z dwóch towarzyskich meczów ze Szwecją. Początek spotkania o godzinie 20.00.

Dzisiejszy rywal Biało-Czerwonych to aktualni wicemistrzowie świata i mistrzowie Europy. Drużyna Glena Solberga od poniedziałku przebywa na Mazowszu, ale na parkiet Orlen Areny wybiegnie dziś po raz pierwszy. Do tej pory gwiazdy światowej piłki ręcznej można było podglądać na innych płockich obiektach sportowych. W domu Nafciarzy trenowała za to reprezentacja Polski.

Biało-Czerwoni ze Szwecją zagrają po raz 74. Statystyki przemawiają na korzyść gości, którzy w starciach z Polską wygrywali 34 razy. O trzy więcej od nas. Z kolei remis miał miejsce ośmiokrotnie.

Ostatni raz drużyna Patryka Rombla mierzyła się z zespołem Trzech Koron na zakończonych w styczniu Mistrzostwach Europy. W Bratysławie zdecydowanie lepszy był rywal /28:18/. Najwięcej bramek dla reprezentacji Polski w tym spotkaniu zdobywali nasi skrzydłowi – Przemysław Krajewski i Arkadiusz Moryto – po 5 trafień.

Na mecze towarzyskie z reprezentacją Polski, Glenn Solberg powołał dwudziestu zawodników. W Orlen Arenie, na żywo, będzie można zobaczyć między innymi najlepszego obrońcę – Oskara Bergendahla, oraz MVP zakończonego niedawno Euro – Jima Gottfridssona. Oprócz wyróżnionych na Węgrzech i Słowacji reprezentantów Szwecji, w składzie znaleźli się również, Johnathan Carlsbogaard, Niclas Ekberg, Felix Claar, Lukas Pellas czy Lukas Sandell.

Ze składu złotej drużyny Solberga na mecze z Polską nie przyjechał jedynie charyzmatyczny bramkarz, Andreas Palićka i obrotowy Max Darj. Nie zmienia to faktu, że faworytem, i to mocnym, będzie drużyna gości. W ekipie Biało-Czerwonych brakuje Michała Daszka i Rafała Przybylskiego. Obaj reprezentanci opuścili zgrupowanie w Płocku ze względu na drobne problemy zdrowotne. Szansę debiutu w meczach seniorskiej kadry otrzymał Andrzej Widomski. Wychowanek AZS UMCS Lublin wspólnie z Jakubem Będzikowskim będą najmłodszymi rozgrywającymi w drużynie Patryka Rombla.

Dzisiejsze spotkanie w Orlen Arenie będzie można obejrzeć na żywo w TVP Sport. Początek transmisji o godzinie 19.35.

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest