13 stycznia 2009

Obradował Zarząd ZPRP

Podzielenie zakresu obowiązków pomiędzy członków Zarządu, wybór Prezydium, Marek Góralczyk nowym sekretarzem generalnym ZPRP, podjęcie działań zmierzających do profesjonalizacji rozgrywek ligowych to główne tematy poruszane podczas pierwszego zebrania Zarządu ZPRP w nowej kadencji. 

Cieszy mnie fakt, że zmierzamy do sportu profesjonalnego. Nie możemy jednak zapominać o podstawie bazy tzn. obecności naszej dyscypliny w szkołach. To czy potrafimy dotrzeć do nauczycieli i finansowo zachęcić ich do piki ręcznej przyniesie określone efekty w przyszłości. W przypadku kobiecej reprezentacji musimy realizować zasadę żelaznej konsekwencji,  a nie co chwila zmieniać koncepcję szkoleniową. Mamy duże szanse, aby ta drużyna zagrała w Igrzyskach Londyn 2012 – powiedział honorowy prezes ZPRP Janusz Czerwiński.

Z informacji posiadanych przez ZPRP wynika, że istnieje szansa powstania dwóch nowych Szkół Mistrzostwa Sportowego. Wybór ich lokalizacji nie został jeszcze przesądzony.   

Podczas zebrania Zarządu dużo mówiono o reformowaniu ligi i powstaniu docelowo ligi zawodowej. Kondycja finansowa wielu klubów na razie na to nie pozwala. Kluby mają kłopoty z regulowaniem opłat za delegacje sędziom i delegatom. Według przyjętej zasady zajmuje się tym aktualnie biuro ZPRP, a kluby refundują koszty.

Na wniosek Kolegium Ligi przegłosowano zakaz transferów dla klubów uczestniczących w rozgrywkach ekstraklasy i I ligi, które nie uregulowały należności na rzecz ZPRP za sędziów i delegatów-obserwatorów za sezon 2007/2008 oraz nie dokonały żadnych wpłat z tego tytułu w sezonie 2008/2009.

Członkowie Zarządu podjęli decyzję, że rewanżowe mecze El. Euro 2010 mężczyzn odbędą się w Olsztynie, Kielcach i Wrocławiu. Kalisz zorganizuje jeden mecz z udziałem kobiecej reprezentacji Polski.

Od 1 lutego sekretarzem generalnym ZPRP będzie Marek Góralczyk. Zlikwidowane będzie stanowisko dyrektora biura ZPRP. Z kolei Marek Szajna, dotychczasowy sekretarz generalny, będzie pełnomocnikiem Zarządu ds. międzynarodowych.

Skład nowego Prezydium Zarządu:
Andrzej Kraśnicki prezes, Ryszard Mach v-ce prezes ds. kontaktów z samorządami , Bogdan Sojki v-ce prezes ds. marketingu, Henryk Szczepański v-ce prezes ds. sędziowskich, Marek Werle v-ce prezes ds. szkoleniowych

pozostali członkowie i ich zadania:

– Wojciech Długosz – ds. finansowych; – Andrzej Dowgiałło – ds. promocji plażowej piłki ręcznej mężczyzn, odp. za strategię rozwoju ligi; – Wojciech Gucma – ds. promocji plażowej piłki ręcznej kobiet, marketingu; – Arkadiusz Karch – ds. współpracy z klubami, odp. za strategię rozwoju ligi; – Witold Kulesza – odp. za strategię rozwoju ligi; – Ryszard Łodziński – ds. odznaczeń i wyróżnień; – Robert Majdziński – ds. szkolenia młodzieży; – Bogusław Trojan – przewodniczący Kolegium Ligi; – Andrzej Walasek przewodniczący Komisji Zmiany Barw Klubowych; – Grzegorz Budziosz – ds. kontaktami z okręgami i związkami sportowymi

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest