22 marca 2022

Jim Gottfridsson: Polska może być mocna

Wielokrotnie grałem przeciwko Polsce i zawsze lubię tu przyjeżdżać. Polska ma teraz nowy zespół, który buduje i on może być bardzo dobry – mówi gwiazdor reprezentacji Szwecji Jim Gottfridsson. Mistrzowie Europy i wicemistrzowie świata dwukrotnie pokonali Biało-Czerwonych w Płocku, ale w obu spotkaniach wygrana nie przyszła im łatwo.

Dwumecz Polska – Szwecja był przedsmakiem tego, co czeka nas na początku przyszłego roku. W styczniu 2023 właśnie w Polsce i Szwecji odbędą się mistrzostwa świata. Kilka dni temu rozpoczęła się już sprzedaż biletów na najważniejszy turniej w światowej piłce ręcznej w 2023 roku. Wejściówki na mecze w Krakowie, Katowicach, Gdańsku i Płocku sprzedawane są za pośrednictwem stron internetowych eventim.pl oraz handball23.com.

– Myślę, że na razie jest bardzo trudno mówić o tych mistrzostwach, bo jeszcze pozostało sporo czasu, ale wiadomo, że my chcemy zawsze walczyć o medale, choć zdajemy sobie sprawę, jak trudna jest to droga. Na pewno jednak damy z siebie wszystko. A Polska? Młody polski zespół, wzmocniony jeszcze doświadczonymi zawodnikami, jak np. Gębala może mieć bardzo dobry turniej. Na pewno potencjał jest spory, a trener ma z czego budować zespół – mówi Gottfridsson.

MVP ostatnich Mistrzostw Europy podkreśla siłę grupy w szwedzkiej drużynie. – Wiemy, że każdego dnia musimy pracować ciężej, żeby być lepszym. Teraz mamy złoty medal w mistrzostwach Europy, ale wiadomo, że musimy myśleć o kolejnych krokach – dodaje gracz niemieckiego SG Flensburg-Handewitt.

Ekscytacji mistrzostwami – podobnie jak już niedługo występami w polskiej PGNiG Superlidze – nie kryje Elliot Stenmalm. Szwedzki gracz młodego pokolenia, król strzelców ubiegłorocznych mistrzostw Europy do lat 19, już latem trafi do Łomży VIVE Kielce.

– Granie w Polsce jest niesamowite. Tu w Płocku publiczność byłą fantastyczna. Jestem przekonany, że granie w Kielcach będzie wielką przyjemnością. Zresztą byłem już tam raz i kibice byli znakomici. Nie mogę się doczekać przyjazdu latem do Polski, podobnie jak i mistrzostw świata w Szwecji. Marzę o tym, by dostać się do składu i móc zagrać w tej imprezie – mówi Stenmalm.

W ostatnim czasie w Polsce występował jego brat Philip, który był graczem ORLEN Wisły Płock. – Dużo rozmawialiśmy przed tym, jak podejmowałem decyzję. On chciał i namawiał mnie, żebym przyjechał do Polski, zobaczył ten niesamowity tłum kibiców i ten niesamowity kraj – dodaje Elliot.

Mistrzostwa Świata odbędą się w Polsce i Szwecji w dniach 11-29 stycznia 2023 roku. Polacy rywalizację rozpoczną od rundy wstępnej w Katowicach. Nasza reprezentacja, w przypadku awansu, rundę główną rozegra w Krakowie. Ćwierćfinały i półfinały ugości Gdańsk, a Puchar Prezydenta – Płock. Gospodarzami turnieju będą Katowice, Płock, Kraków, Gdańsk, Małopolska i Śląsk (w Polsce) oraz Goteborg, Malmo, Sztokholm, Kristianstad i Jonkoping (w Szwecji). Narodowym Dostawcą MŚ 2023 w naszym kraju jest Eventim.

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest