25 marca 2022

Kolejny etap Szkolenia “Elite 2023”

Odbył się kolejny etap szkolenia sędziów PGNiG Superligi “ELITE 2023”. Planowane są kolejne.

W czwartek 24 marca sędziowie z grupy „Elite 2023” spotkali się ze szkoleniowcem reprezentacji Polski Patrykiem Romblem. Tematem dyskusji było poznanie punktu widzenia trenerów, na temat pracy sędziów. Trener Biało-Czerwonych przyznaje, że lubi znać linię sędziowania przed meczem i docenia fakt, utrzymywania jej przez całe spotkanie względem obu drużyn. Podobne zdanie w tej sprawie mają trenerzy i trenerki PGNiG Superligi.

– Jeśli chodzi o moją osobę, lubię mieć jakikolwiek kontakt z parą sędziowską w trakcie meczu. Oczywiście nie mam tutaj na myśli wchodzenia w dłuższe dyskusje, ale dobrze oceniam te pary, które nie boją się podjąć w trakcie meczu krótkiego dialogu z trenerami. Czasami zwykły gest, zwrócenie uwagi na nasze sugestie, bądź skinienie głową powodują, że nastawienie obu stron – sędziów i „ławki”- staje się bardziej pozytywne, a to przede wszystkim służy widowisku – kończy Rombel.

Oprócz wspomnianych przez Rombla aspektów, które obejmują kwestie zarządzania meczem, przyjęcie jednej i równej linii sędziowania dla obu drużyn, dyskusja dotyczyła interpretacji przepisów gry w piłkę ręczna oraz dotyczących ich zmian, które wejdą w życie od lipca 2022r.

Spotkanie z trenerem Patrykiem Romblem było piątym w ramach szkolenia zorganizowanego przez PGNiG Superligę. Dotychczas sędziowie z grupy „Elite 2023” spotkali się z lektorami EHF, z szefem sędziów IHF Perem Mortenem Sodalem, dziennikarzami sportowymi, trenerami PGNiG Superligi męskiej i kobiecej, a także sędzią piłkarskim Szymonem Marciniakiem. W najbliższej przyszłości planowane są kolejne spotkania.

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest