28 marca 2022

Obradowała EHF Women’s Handball Board

W dniach 14-15 marca br. w Wiedniu, odbyło się zabranie Komisji EHF ds. Piłki Ręcznej Kobiet. Wzięła w nim udział Monika Listkiewicz, Dyrektor ds. Relacji Zewnętrznych Związku Piłki Ręcznej w Polsce, która również pełni funkcję członkini Women’s Handball Board.

Dyrektor Listkiewcz w trakcie spotkania WHB zabrała głos. W swojej prezentacji dokonała szybkiego przeglądu aktualnej strategii piłki ręcznej kobiet podkreślając znaczenie „bezpieczeństwa zawodniczek w kobiecej piłce ręcznej”. Jako istotne Listkiewicz wskazała konieczność budowania polityki poczucia bezpieczeństwa zawodniczek w piłce ręcznej kobiet. Swoje spostrzeżenia oparła na doświadczeniach z federacją polskiej piłki ręcznej. Wystąpienie Dyrektor ds. Relacji Zewnętrznych ZPRP stanowiło przyczynek do szerokiej dyskusji członków Komisji WHB.

„W ostatnich latach znacząco wzrasta świadomość specyfiki sportu kobiet i konieczności wdrożenia takich rozwiązań systemowych oraz kultury środowiska, które zbudują bezpieczne otoczenie zawodniczkom w kontekście zarówno fizycznym, jak i psychicznym” – mówi Listkiewicz, dodając: „chcemy, we współpracy z organizacjami międzynarodowymi, nadal podnosić i rozwijać nasze standardy, tak aby ZPRP nie tylko szedł z duchem czasu, ale wręcz był forpocztą zmian zachodzących w podejściu do sportu kobiet”.

Członkowie Women’s Handball Board doszli do wniosków, że najważniejszym zadaniem na dzisiaj jest edukacja młodych zawodniczek z zakresu niezbędnej ochrony w przypadku kontuzji lub w przypadku ciąży oraz podnoszenie świadomości odpowiednich standardów kontraktowych na wszystkich poziomach.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest