5 stycznia 2009

Szczypiorniści Wisły rozpoczęli treningi

Piłkarze ręczni Wisły Płock rozpoczęli dziś treningi pod wodzą nowego szkoleniowca Flemminga Olivera Jensena. W ciągu miesiąca przygotowań zespół Mistrzów Polski będzie trenował w Płocku oraz weźmie udział w dwóch turniejach – w Głogowie i Iławie.

„Oliver” do Płocka przybył już w sobotę, a w niedzielę odbył naradę ze sztabem szkoleniowym. W trakcie spotkania uzgodnione zostały szczegółowe zasady współpracy. W składzie kadry szkoleniowej nie zaszły w zasadzie żadne istotne zmiany, poza obsadą stanowiska pierwszego trenera. Artur Góral powrócił na stanowisko asystenta szkoleniowca, Grzegorz Markiewicz pozostał kierownikiem zespołu, Mariusz Jaroszewski jest masażystą, a Michał Dolny fizjoterapeutą pierwszego zespołu SPR – poinformował Konrad Kozłowski specjalista ds. promocji Wisły Płock.

Początek przygotowań w nowym roku szczypiorniści Wisły Płock zaczęli od spotkania z nowym trenerem. Podczas niego Flemming Jensen poznał osobiście obecnych na treningu zawodników oraz przedstawił zespołowi zasady współpracy. Duński szkoleniowiec określił także podstawowe zmiany w grze, które zamierza wprowadzić. Po rozmowie z zespołem rozpoczęły się zajęcia fizyczne w hali Chemika. W zajęciach nie wzięli udziału kontuzjowani Vitalij Nat i Marcin Wichary, a na uraz kolana narzekał po treningu Morten Seier.

W styczniu nafciarze będą trenować w Płocku. W terminie od 5 do 15 stycznia zaplanowane są zajęcia z biegania, piłki ręcznej i nożnej oraz zajęcia siłowe. Oliver Jensen zaplanował także alternatywne zajęcia treningowe, które mają przywrócić szczypiornistom Wisły „radość z gry”. Nie powinno więc nikogo zdziwić jeśli spotkają zawodników Wisły na kręgielni czy w innych podobnych miejscach w Płocku.

Na 16 i 17 stycznia zaplanowano udział Wisły Płock w turnieju w Głogowie. Szczypiorniści zmierzą się tam z zespołami Chrobrego Głogów, Kipera Piotrków Trybunalski i czeskim zespołem z Jicina. Następnie przez tydzień odbędą się kolejne zajęcia w Płocku. W dniach 24-25 stycznia zawodnicy Wisły wezmą udział w drugim turnieju w Iławie. Rywalami nafciarzy będą: Granitas Kowno, MMTS Kwidzyn i Traveland-Społem Olsztyn.

Sympatycy piłki ręcznej piłkarzy Wisły będą mogli zobaczyć w akcji 4 lutego w meczu Pucharu Polski z AZS AWFiS Gdańsk. Rozgrywki ligowe płocczanie rozpoczną 7 lutego w Płocku od meczu ze Stalą Mielec.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest