31 marca 2022

Rywale Polaków w eliminacjach do EHF EURO 2024

Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych poznała rywali w kwalifikacjach do EHF Euro 2024. W stolicy Niemiec zakończyło się losowanie, w którym wziął udział obrotowy reprezentacji Polski Maciej Gębala.

Francja, Łotwa i Włochy to drużyny, które staną na drodze awansu Biało-Czerwonych do najbardziej wymagającego turnieju w piłce ręcznej. Reprezentacja Polski będzie rywalizować w grupie numer osiem. Faworytem do jej wygrania bez wątpienia będzie reprezentacja Francji. Aktualni złoci medaliści Igrzysk Olimpijskich w Tokio regularnie na wielkich imprezach walczą o medale. Z pewnością będą w gronie faworytów do złota EHF Euro 2024. Podobnego zdania jest selekcjoner reprezentacji Polski Patryk Rombel:

– Nie odkryje Ameryki mówiąc, że faworytem w grupie jest Francja i spotkania z tym zespołem to na pewno będą ciekawe mecze. Nie tylko dla nas, ale także dla każdego polskiego kibica. Pozostali dwaj rywale to drużyny, które w ostatnim czasie notują progres i musimy do tych spotkań podejść w pełni skoncentrowani. Naszym celem jest awans i zrobimy wszystko aby go uzyskać z jak najwyższego miejsca – ocenia szanse Polaków trener reprezentacji Polski.

Eliminacje drużyna Patryka Rombla rozpocznie w październiku 2022 r. a zakończy w kwietniu 2023. Oprócz gospodarza turnieju, reprezentacji Niemiec, bezpośredni awans uzyskały Dania, Hiszpania i Szwecja.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest