6 kwietnia 2022

Łomża Vive Kielce w finale PGNIG Pucharu Polski

Łomża Vive Kielce pokonała w półfinale rozgrywek o PGNiG Puchar Polski Energę MKS Kalisz 37:22. Finał odbędzie się 4 czerwca w tarnowskiej Arenie Jaskółka.

Nie było niespodzianki. Mistrz Polski nie dał najmniejszych szans drużynie z Kalisza. Znakomicie w Hali Legionów prezentowali się tego wieczoru obaj kieleccy bramkarze. Andreas Wolff i Mateusz Kornecki nie zeszli poniżej 40 %. Gospodarzom nie przeszkodził również fakt nieobecności na ławce trenerskiej Talanta Dujszebajewa. To pokłosie czerwonej kartki z zeszłorocznego półfinału Kielc z Płockiem. Drużynę poprowadził zatem Krzysztof Lijewski i wszystko wskazuje na to, że w tych rozgrywkach będzie to robił do 2024 roku.

Wynik meczu otworzyła Łomża i z każdą kolejną minuta powiększała prowadzenie nad rywalem. W 15 minucie było już 10:5, a w końcówce pierwszej połowy gospodarze podwyższyli prowadzenie do ośmiu trafień/18:10/. Zawodnikom Energii najwięcej problemów sprawiała świetnie zorganizowana defensywa gospodarzy i polsko-niemiecki duet w kieleckiej bramce. Drużyna Pawła Nocha do Hali Legionów przyjechała w najmocniejszym składzie, ale szkoleniowiec gości nie skorzystał w półfinale z usług doświadczonego Marka Szpery i Macieja Pilitowskiego. Byli reprezentanci Polski ani na moment nie pojawili się na parkiecie kieleckiej hali.

W drugiej połowie mimo wysokiego prowadzenia Łomża nie straciła koncentracji i bezwględnie dążyła do finału PGNiG Pucharu Polski. W ofensywie kielczan mogła się podobać współpraca rozgrywających z Artsiomem Karaliokiem. Reprezentant Białorusi, Władysław Kulesz, zastępował dzisiaj nieobecnego Szymona Sićkę. Wspólnie z Alexem Dujszebajewem rozgrywał bardzo dobre zawody. Łomża Vive Kielce ostatecznie pokonała Energę MKS Kalisz różnicą 15. bramek.

Rywala obrońcy trofeum wyłoni spotkanie Orlen Wisły Płock z Azotami Puławy. Termin tego półfinału nie jest jeszcze znany.

Łomża Vive Kielce – Energa MKS Kalisz 37:22 /18:10/

Łomża Vive Kielce: Kornecki, Wolff – Nahi, Surgiel 2, Kulesz 7, Karacić 1, Olejniczak 3, Thrastarson 1, A. Dujszebajew 4, Yusuf 5, Domagała 1, Moryto 2, Paczkowski 2, Karaliok 6, Tournat 3

Energa MKS: Krekora, Zakreta – Tomczak 3, Bekisz 1, Kamyszek 2, Adamski 4, K. Pilitowski 4, Makowiejew, Wróbel 4, Drej 1, Góralski 1, Krępa 2, Kus, Pedryc

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest