7 kwietnia 2022

Biało-Czerwone zagrają w Lubinie

Reprezentacja Polski piłkarek ręcznych zakończy eliminacje do EHF Euro 2022 w hali Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie. Biało-Czerwone ostatni mecz fazy grupowej zagrają ze Szwajcarią. Spotkanie odbędzie się w niedzielę, 24 kwietnia o godzinie 16:15.

Polki w Lubinie zagrają po raz czwarty. Do tej pory dolnośląski parkiet był dla seniorek szczęśliwy. W październiku 2015 roku w meczu eliminacyjnym do Mistrzostw Europy Kobiet 2016, reprezentacja Polski pokonała Finlandię 29:12. We wrześniu 2017 roku podczas meczu eliminacji Mistrzostw Europy 2018 wygrała z reprezentacją Włoch 40:13. Największym sukcesem było pokonanie silnej reprezentacji Serbii 6 czerwca 2019 roku 30:27.

Teraz czas na Szwajcarię. Obie ekipy zagrają ze sobą po raz ósmy w historii. Biało-Czerwone przystąpią do tego spotkania w roli faworyta. Szwajcaria z kolei zrobi wszystko, żeby zanotować pierwsze w historii zwycięstwo. Zespół od 2018 roku prowadzi Duńczyk Martin Albertsen. Liderką reprezentacji Szwajcarii jest Kerstin Kundig.

Należy zaznaczyć, iż  wszystkie spotkania kadry  w hali Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Mecze Polek z wysokości trybun oglądało za każdym razem ponad trzy tysiące kibiców z różnych regionów naszego kraju. Regionalne Centrum Sportowe to na co dzień dom aktualnych Mistrzyń Polski – Zagłębia Lubin.

Polki awans na Euro zapewniły sobie po przyznanych walkowerach za mecze z Rosją. Obecnie są liderem grupy 1 z wielką szansą na awans do imprezy głównej z kompletem zwycięstw. Mistrzostwa Europy 2022 odbędą się w dniach 4-20.11.2022 w Słowenii, Czarnogórze i Macedonii Północnej. W turnieju weźmie udział łącznie szesnaście zespołów.

Konsultacja szkoleniowa reprezentacji Polski rozpocznie się 17 kwietnia w Warszawie. Trzy dni później w Alytus „Biało-Czerwone” rozegrają mecz kwalifikacyjny do finałów ME 2022 z Litwą. Od 21 kwietnia reprezentantki Polski przebywać będą na zgrupowaniu w Legnicy, a 24 kwietnia w kolejnym meczu eliminacyjnym zmierzą się ze Szwajcarią. Spotkanie w hali RCS w Lubinie rozpocznie się o godzinie 16:15. Transmisję na żywo z tego wydarzenia przeprowadzi telewizja TVP SPORT.

Zawodniczki powołane na mecze z Litwą i Szwajcarią

Bramkarki:

Barbara Zima – KPR Gminy Kobierzyce
Monika Maliczkiewicz – MKS Zagłębie Lubin S.A
Adrianna Płaczek – Nantes AH /FRA/

Rozgrywające:

Kinga Achruk – MKS Lublin S.A
Emilia Galińska – MKS Zagłębie Lubin S.A
Monika Kobylińska – Brest Bretagne
Karolina Kochaniak -Sala – MKS Zagłębie Lubin S.A
Natalia Nosek – ESBF Besancon /FRA/
Aleksandra Rosiak – ESBF Besancon /FRA/
Romana Roszak – MKS Lubin S.A
Joanna Wołoszyk – EKS Start Elbląg

Skrzydłowe:

Magda Balsam – EUROBUD JKS Jarosław
Adrianna Górna – MKS Zagłębie Lubin S.A
Aneta Łabuda – MKS Zagłębie Lubin S.A
Dagmara Nocuń – TUS Metzingen /GER/
Daria Zawistowska – MKS Zagłębie Lubin S.A

Obrotowe:
Sylwia Matuszczyk – Eurobud JKS Jarosław
Joanna Szarawaga – MKS Lublin S.A

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest