20 kwietnia 2022

Zapowiedź meczu Litwa-Polska

Reprezentacja Polski w piłce ręcznej kobiet zagra dziś pierwszy z dwóch, zaplanowanych na ten tydzień, meczów fazy grupowej eliminacji do EHF EURO 2022. Pierwszym przeciwnikiem Biało-Czerwonych będzie reprezentacja Litwy.

Polki rozpoczęły zgrupowanie późnym wieczorem 17. kwietnia w Warszawie. Na poniedziałek Norweg zaplanował dwie jednostki treningowe. To jedyne zajęcia w hali przygotowujące drużynę Arne Senstada do starcia z Litwą. W dniu meczu Biało-Czerwone dwukrotnie pojawią się na parkiecie Centrum Sportu i Rekreacji w litewskim Alytus. Po raz pierwszy o 10:00 na poranny, godzinny rozruch, z kolei wieczorem zmierzą się z reprezentacją Litwy.

Zespół Arne Senstada awans na Mistrzostwa Europy ma już pewny. Jednak po wykluczeniu z rywalizacji sportowej reprezentacji Rosji przed Polkami pojawiła się szansa awansu z pierwszego miejsca. Dodatkowo z kompletem zwycięstw. Jeśli nasze Panie zrealizują ten plan po raz pierwszy w historii mogą zakończyć fazę kwalifikacji do EHF EURO z sześcioma zwycięstwami w sześciu meczach.

W pierwszym spotkaniu, rozegranym w Stegu Arenie 6 października 2021 Biało-Czerwone pewnie i wysoko pokonały Litwę bo 36:22. W dzisiejszym meczu będą zdecydowanymi faworytkami. Nie tylko dlatego, że w zeszłym roku wygrały w Opolu. W ostatnich 10 latach reprezentacja Polski kobiet czterokrotnie spotykała się z Litwą. Wszystkie mecze rozstrzygała na swoją korzyść ze średnią przewagą 18,75 bramek na mecz. Litwinki na 17 rozegranych spotkań z Polską wygrały tylko dwa.

Szkoleniowiec reprezentacji Polski Arne Senstad na ostatnią fazę kwalifikacji EHF EURO 2022 powołał 18. zawodniczek. Przed wylotem na Litwę doszło do zmian w składzie kadry. Zgrupowanie w Warszawie z powodów zdrowotnych opuściła  Joanna Szarawaga. Obrotowa MKS-u Lublin nie zagra w meczu z Litwą i Szwajcarią. W jej miejsce sztab szkoleniowy dowołał Aleksandrę Dorsz.

Następnego dnia po meczu, Polki przeniosą się do Legnicy, gdzie rozpoczną przygotowania do spotkania ze Szwajcarią. W najbliższą niedzielę, w Lubinie, zespół Arne Senstada będzie świętował awans do Mistrzostw Europy.

Bilety na mecz Polska-Szwajcaria dostępne na eventim.pl lub zprp.pl

  • normalny – 30 zł
  • ulgowy – 15 zł
  • grupowe – 10 zł / opiekun wejście gratis/

Mecz z Litwą rozpocznie się o godzinie 18:00. Transmisja na żywo dostępna na kanale Eurosport 2.

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest