27 kwietnia 2022

MŚ 2023 na Europejskim Kongresie Gospodarczym

Panel „Wielkie imprezy sportowe” był jedną z atrakcji Europejskiego Kongresu Gospodarczego (EKG) w Katowicach.

Udział w dyskusji wzięli wicemarszałek Województwa Śląskiego Wojciech Kałuża, wiceprezydent Katowic Waldemar Bojarun, pierwszy wiceprezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce (ZPRP) Bogdan Sojkin, Dyrektor Turnieju Mistrzostw Świata 2023 Grzegorz Gutkowski oraz byli reprezentanci Polski: Sławomir Szmal i Iwona Niedźwiedź.

Paneliści rozmawiali o korzyściach płynących z organizacji wielkich imprez, zjawisku turystyki sportowej oraz urzeczywistnianiu zasad zrównoważonego rozwoju, pełniących istotną rolę w strategii Miasta Katowice i Województwa Śląskiego. Najważniejszym punktem odniesienia był turniej piłkarzy ręcznych, który w styczniu odbędzie się w naszym kraju.

Niemcy mecze fazy wstępnej oraz – w przypadku awansu – rundy głównej rozegrają w Katowicach. Norwegowie rywalizację rozpoczną w Krakowie. Ich ewentualne spotkania rundy głównej odbędą się w Katowicach. Hiszpanie fazę wstępną oraz potencjalną rundę główną spędzą w Krakowie.

Mistrzostwa świata potrwają od 11 do 29 stycznia 2023 roku. Miastami Gospodarzami po stronie szwedzkiej są Goteborg, Malmo, Kristianstad, Jonkoping i Sztokholm.  To ostatnie ugości piłkarzy ręcznych przy okazji weekendu finałowego na piłkarskiej Tele2 Arena, która była już gospodarzem walki o złoto podczas EHF Euro 2020.

Gospodarzami turnieju w naszym kraju są Katowice, Śląsk, Kraków, Małopolska, Płock i Gdańsk. Narodowym Dostawcą MŚ 2023 jest firma Eventim. Kolejnych poznamy niebawem. Sprzedaż biletów na mecze trwa. Można je nabyć na pośrednictwem strony internetowej www.handball23.com.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest