5 maja 2022

EHF EURO 2022: Polki poznały rywalki

Zakończyło się losowanie EHF EURO 2022 grup finałowych w Słowenii. Biało -Czerwone poznały rywali grupowych. Mistrzostwa Europy odbęda się w dniach 4-19 listopada i w tym roku będą organizowane przez trzy kraje – Słowenię, Czarnogórę i Macedonię Północną.

Czarnogóra, Niemcy i Hiszpania. Z tymi drużynami Polki rozpoczną tegoroczne Mistrzostwa Europy. Ekipa Arne Senstada trafiła do grupy D, z jednym z trzech gospodarzy Mistrzostw Europy – Czarnogórą. Turniej Polki zainaugurują meczem z Niemcami, w sobotę 5 listopada. Dwa dni później zagrają z Hiszpanią, a fazę zasadniczą zakończy starcie z drużyną Bojany Popović.

Wszystkie trzy zespoły, z którymi spotkamy się w fazie zasadniczej w rankingach EHF są wyżej niż mój zespół. Czarnogóra w roli gospodarza dla każdego będzie trudnym przeciwnikiem. Niemcy i Hiszpania to z kolei drużyny, z którymi spotkaliśmy się przed ostatnimi Mistrzostwami Świata i to one były górą – komentuje na gorąco po losowaniu trener reprezentacji Polski kobiet Arne Senstad. W końcowej fazie losowania po cichu liczyłem na grupę A, ale ostatecznie musimy pamiętać, że Mistrzostwa Europy to niezależnie od grupy bardzo trudny turniej. Będziemy kontynuować naszą pracę, doskonalić nasz rozwój i w listopadzie będziemy walczyć. O awans do rundy głównej nie będzie łatwo, ale zrobimy wszystko co w naszej mocy, żeby zrealizować ten cel – kończy Norweg.

Fazę zasdniczą Polki rozegrają w Podgoricy. Mistrzostwa Europy rozpoczną się 4. listopada i będą transmitowane na antenie Eurosportu. Nowe mistrzynie Europy poznamy 19. listopada w Lublanie.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest