23 maja 2022

W Orlen Arenie rusza II edycja SMS CUP

Rozpoczynamy II edycję SMS CUP. Tytułu broni SMS ZPRP Kielce. Transmisję z wszystkich spotkań można śledzić na stronie www.tvpsport.pl, w aplikacji mobilnej TVP Sport oraz na Facebooku PGNiG Superligi i Handball Polska.

W turnieju rozgrywanym 23-24 maja w Płocku wezmą udział cztery Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Będą to trzy palcówki pod egidą Związku Piłki Ręcznej w Polsce: szkoły z Płocka, Kwidzyna i Kielc oraz Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące SMS Zagłębie Lubin.

Druga edycja podobnie jak pierwsza odbędzie się w formule Final 4. Rywalizacje w ramach SMS CUP rozpoczniemy w poniedziałek, 23 maja od godz. 16:00. Turniej zainauguruje mecz pomiędzy SMS Zagłębie Lubin a SMS ZPRP Płock. Tego samego dnia SMS ZPRP Kielce zmierzy się z SMS ZPRP Kwidzyn. Drużyny staną naprzeciw siebie o godz. 18:00.

Dla młodych zawodników będzie to przedsmak finałowego spotkania sezonu w PGNiG Superlidze, czyli rywalizacji Orlen Wisły Płock z Łomżą Vive Kielce, która odbędzie się we wtorek, 24 maja o godzinie 19:15.  

Zanim jednak odbędzie się hit 26. serii PGNiG Superligi, do rywalizacji ponownie przystąpią najbardziej utalentowani zawodnicy Szkół Mistrzostwa Sportowego. Najpierw o godz. 10:30 zostanie rozegrany mecz o 3. miejsce w
turnieju SMS CUP.  Następnie o godz. 12:30 będzie miał miejsce wielki finał, w którym zmierzą się ze sobą dwie zwycięskie drużyny z poniedziałkowych eliminacji.

II edycja SMS CUP odbędzie się pod patronatem Prezydenta Miasta Płocka, Andrzeja Nowakowskiego. Na najlepszy zespół czekać będzie wyjątkowe trofeum – przechodni puchar ufundowany przez Prezydentów Miast Płocka i Kielc, który
aktualnie jest w posiadaniu Szkoły Mistrzostwa Sportowego ZPRP Kielce, która zwyciężyła w I edycji turnieju, pokonując w finale SMS ZPRP Kwidzyn.

Wszystkie spotkania zostaną rozegrane w Orlen Arenie. Rozgrywki odbędą się w standardzie znanym ze spotkań PGNiG Superligi. Zawodnicy rozegrają mecze na sportowej podłodze elastycznej Teraflex a partnerzy wydarzenia będą eksponowani
na bandach LED. Dla kibiców, którzy chcą na żywo śledzić zmagania młodych szczypiornistów w Orlen Arenie, wstęp wolny.

  

Harmonogram spotkań SMS CUP

 

Sławomir Szmal o II edycji SMS CUP

Dla tych, którzy nie mogą udać się do Orlen Areny proponujemy śledzić zmagania na żywo na stronie www.tvpsport.pl, aplikacji mobilnej TVP Sport oraz na Facebooku PGNiG Superligi i oficjalnym kanale ZPRP Handball Polska. Drugą edycję SMS CUP skomentują Krzysztof Bandych i Iwona Niedźwiedź.

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest