23 maja 2022

Podsumowanie ostatniej kolejki Ligi Centralnej

Wszystko co dobre, szybko się kończy. W sobotę 21.maja Liga Centralna zakończyła sezon. Triumfatorem tegorocznych rozgrywek został ARGED KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski. MKS Grudziądz i MSPR Siódemka Miedź-Huras Legnica zakończyły sezon na miejscach spadkowych.

Liga Centralna, nazywana potocznie zapleczem PGNiG Superligi, od września do maja dostarczyła fanom szczypiorniaka mnóstwo zaciętej rywalizacji i kapitalnych sportowych emocji. Nie inaczej było w 26. ostatniej kolejce tego sezonu. Konieczna do wyłonienia zwycięzcy, seria rzutów karnych, była potrzebna w Żukowie i Gorzowie. W starciu GKS Autoinwest z Wieluniem w regulaminowym czasie padł remis po 25. Z linii siedmiu metrów o jedno trafienie lepsi byli goście 3:4. Z kolei w meczu Budnexu z Olsztynem w 60 minucie zegar pokazał remis po 27, i podobnie jak w Żukowie w pojedynkach z bramkarzem lepsi byli goście.

Niespodziankę swoim fanom na zakończenie sezonu sprawiła Biała Podlaska. Starcie z tegorocznym zwycięzcą rozgrywek – Ostrovią – oglądało na żywo blisko 800 osób. Akademicy dołączyli do niewielkiego grona zespołów, które były w stanie w tym sezonie „ugryźć” piekielnie mocny ARGED KPR.

Pewne zwycięstwa zanotowały Zagłębie Sosnowiec, które na własnym parkiecie rozgromiło ostatni w tabeli MKS Grudziądz, a także Orlen Upstream. Przemyśl komplet punktów zapewnił sobie już w pierwszej połowie prowadząc do przerwy 21:14. Ambitna Nielba w drugiej części meczu goniła rywala szukając swoich szans, ale gospodarze kontrolowali przebieg meczu.

Na zakończenie sezonu, z dobrej strony pokazała się również Miedź Legnica. Wicelider tegorocznych rozgrywek zgarnął komplet punktów, ale z pewnością miewał lepsze mecze w sezonie.

W ostatniej kolejce Ligi Centralnej spotkały się sąsiadujące w tabeli Padwa Zamość i Śląsk Wrocław. Stawką było 7 miejsce. To przed spotkaniem należało do zespołu z Dolnego Śląska. Zwycięstwo na własnym parkiecie Padwy Zamość sprawiło, że drużyna Marcina Palicy zakończyła sezon na miejscu 8.

Wyniki 26 kolejki Ligi Cetralnej

SPR GKS Autoinwest Żukowo – MKS Wieluń
25:25 /14:13/ po karn. 3:4

MKS Padwa Zamość – Śląsk Wrocław
27:23

Budnex Stal Gorzów – OKPR Warmia Energa Olsztyn
27:27 /11:16/ po karn. 2:4

MSPR Siódemka Miedź- Huras Legnica – KPR Legionowo
27:32 /13:16/

Orlen Upstream SRS Przemyśl – MKS Nielba Wągrowiec
33:31

KS AZS AWF Biała Podlaska – ARGED KPR Ostrovia Ostrów Wlkp.
31:28

MUKS Zagłębie Sosnowiec – MKS Grudziądz
36:27

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest