13 czerwca 2022

„ELITE 2023” – szkolenie z Draganem Nachevskim

W dniach 11-12 czerwca odbyło się kolejne szkolenie w ramach projektu „ELITE2023”. Tym razem polscy sędziowie spotkali się w Warszawie z szefem sędziów EHF Draganem Nachevskim.

Glównym tematem ostatniego szkolenia było omówienie zmian w przepisach gry w piłkę ręczną, które wejdą w życie od lipca 2022 r. Macedończyk na tapet wziął również zmiany, które w ostatnich miesiącach są tematem wielu dyskusji mianowicie:

  • gra skrzydłowy – obrońca
  • rzuty karne
  • sytuacje nietypowe
  • karanie progresywne

Oprócz szkolenia z przepisów gry w piłkę ręczną sędziowie mieli możliwość ponownego spotkania z ekspertem EHF, psychologiem sportowym Grzegorzem Więcławem, który przeprowadził szereg badań i będzie tworzył profil psychologiczny sędziego piłki ręcznej.

To już siódme spotkanie w ramach projektu. Dotychczas sędziowie mieli okazję spotkać się z lektorami EHF, szefem sędziów IHF Perem Mortenem Sodalem, dziennikarzami sportowymi, trenerami PGNiG Superligi i PGNiG Superligi Kobiet, sędzią piłkarskim Szymonem Marciniakiem, szkoleniowcem reprezentacji Polski mężczyzn Patrykiem Romblem, a także psychologiem sportowym Grzegorzem Więcławem.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest