13 czerwca 2022

Konferencja trenerska w Szczyrku

W dniach 10-12 czerwca, w Szczyrku, odbyła się konferencja licencyjna „A” dla trenerów zespołów PGNiG Superligi, I oraz II ligi kobiet i mężczyzn. To już drugie w tym roku spotkanie dedykowane trenerom najwyższej klasy rozgrywkowej. Organizatorem wydarzenia była Akademia Trenera Piłki Ręcznej.

Konferencję trenerską rozpoczął uroczystym przywitaniem gości Dyrektor Sportowy ZPRP – Damian Drobik. Następnie rozpoczęły się kilkugodzinne zajęcia autorstwa experta Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej Wolfganga Pollany. Austriak wielokrotnie gościł w Polsce. W swoim wystąpieniu podzielił się z polskimi szkoleniowcami wiedzą z zakresu zasad współpracy w różnych wariantach obrony 5:1, gry w osłabieniu liczebnym /5:6/ oraz przedstawił koncepcję ataku szybkiego i sposoby jej zastosowania w różnych sytuacjach.

Oprócz zajęć praktycznych, w których udział wzięli uczniowie NLO SMS ZPRP Kielce, trener Pollany przeprowadził również zajęcia teoretyczne, podczas których omawiał m.in. przygotowanie do sezonu uwzględniając różne harmonogramy rozgrywek.

W konferencji wziął udział również fizjoterapeuta kadry narodowej mężczyzn – Bartosz Kiedrowski. Członek sztabu szkoleniowego Polaków omówił protokół regeneracyjny i zagadnienia związane z odnową biologiczną na przykładzie reprezentacji Polski.

Ostatnim gościem konferencji w Szczyrku była delegat i lektor IHF – Joanna Brehmer. Była sędzia wprowadziła trenerów w tematykę dotyczącą zmian w przepisach gry.

W konferencjach licencyjnych „A” w Kielcach i w Szczyrku, orgaznizowanych przez Związek Piłki Ręcznej w Polsce, wzięło udział ponad 240 trenerów drużyn ligowych.

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest