14 czerwca 2022

Mistrzostwa Świata U18 w piłce ręcznej plażowej – dzień 1

Rozpoczęły się Mistrzostwa Świata w kategorii U18 w piłce ręcznej plażowej. W Heraklonie nasz kraj reprezentują podopieczne Karoliny Pedy. Polki w fazie grupowej zagrają z Węgrami, Tajlandią i Urugwajem. Turniej potrwa do 20. czerwca.

Występ reprezentacji Polski U18 w piłce ręcznej plażowej w Grecji ma wymiar historyczny. Biało-Czerwone awans na tę imprezę uzyskały dzięki dzikiej karcie. Drogę do tegorocznych mistrzostw świata Polki rozpoczęły na mistrzostwach Europy w Warnie (Bułgaria). W lipcu 2021 roku podopieczne Karoliny Pedy wywalczyły piąte miejsce – najwyższe spośród wszystkich kadr Polski występujących na piasku nad Morzem Czarnym, i jednocześnie najlepsze w historii występów juniorek na mistrzostwach Europy.

14 czerwca 2022 roku nasze panie rozpoczęły kolejną batalię o medale. Tym razem w Heraklonie. W fazie grupowej zmierzą się z Tajlandią, Urugwajem oraz Węgierkami. Te ostatnie to aktualne mistrzynie Europy i mistrzynie świata. Inauguracje greckiej imprezy Biało-Czerwone rozpoczęły od starcia z najmocniejszym zespołem w grupie – Węgrami. Podopieczne Karoliny Pedy były bliskie doprowadzenia do serii shoot-out. O jej braku przesądziła złota bramka dla Węgierek w drugim secie /11:10/. Pierwszy padł łupem rywalek, która świetnie rozegrały ostatnie minuty zwyciężając 18:10.

Biało-Czerwone w pierwszym meczu oprócz porażki straciły również Karolinę Herian. Grająca na pozycji lewej skrzydłowej zawodniczka złamała nos, i jej dalszy występ w turnieju jest wykluczony.

– Brak Karoliny na pewno komplikuje nam pewne rozwiązania taktyczne, ale jestem głęboko przekonana, że tego typu sytuacje budują zespół – twierdzi trenerka naszej reprezentacji Karolina Peda. Do Grecji zabrałam drużynę kompletną i przygotowaną na wszystko. Również na tego typu sytuacje. Zapominamy o tym co było, i koncentrujemy się na kolejnym przeciwniku – kończy Peda.

W drugim meczu fazy grupowej rywalkami Polek była reprezentacja Tajlandii. Biało-Czerwone bez większych problemów zainkasowały pierwsze punkty zwyciężając 2:0. Kolejne spotkanie – ostatnie fazy grupowej – odbędzie się jutro o godzinie 10:20. Przeciwnikiem reprezentacji Polski będzie Urugwaj.

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest