18 czerwca 2022

Polki w półfinale Mistrzostw Świata w Grecji!

Reprezentacja Polski w piłce ręcznej plażowej pokonała w ćwierćifnale Niemki 2:1 i Na Mistrzostwach Świata w Grecji powalczy o medale. Cichą bohaterką ćwierćfinału była Maria Pentek, która`w serii shoot-out obroniła decydujący rzut Niemek.

Drogę do ćwierćfinału Polki zapewniły sobie wczorajszym zwycięstwem z Ukrainą 2:1. Żeby jednak znaleźć się w strefie medalowej podopieczne Karoliny Pedy musiały pokonać mocne Niemki. Pierwszego seta Biało-Czerwone wygrały dość pewnie 14:8. W drugim zaserwowały polskim kibicom istny horror. Będące lepsze o jeden punkt rywalki /17:16/ zdołały doprowadzić do serii shoot out. W tej Polki miały swoją bohaterkę – Marię Pentek. Polska bramkarka zatrzymała będącą w stuprocentowej sytuacji Niemkę. Ostatnią egzekutorką Biało-Czerwonych była Marta Celka. Polka nie zmarnowała szansy, którą dała Pentek i polska drużyna mogła celebrować awans do półfinału Mistrzostw Świata w Grecji.

Jestem bardzo dumna z tej drużyny, bo zrealizowała dzisiaj wszystko co sobie założyłyśmy przed tym meczem. Dzięki temu jesteśmy tu gdzie jesteśmy czyli w najlepszej czwórce Mistrzostw Świata. I oczywiście chcemy więcej. Stworzyłyśmy piękne, sportowe widowisko, i ani przez moment nie zwątpiłyśmy w zwycięstwo – powiedziała tuż po zakończonym ćwierćfinale trenerka reprezentacji Polski Karolina Peda.

W półfinale Biało-Czerwone najprawdopodobniej ponownie spotkają się z Hiszpanią, której w fazie głównej uległy 2:0. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:00 czasu polskiego.

Polska – Niemcy 2:1 /14:8, 16:17, 7:6/

Polska – Pentek, Lewalska – Rogalska 14, Gierszewska 8, Celka 7, Hołody 6, Płótniak 2, Bartkowiak, Kuźmińska, Herian

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest