19 czerwca 2022

Hiszpanki ponownie lepsze. Polskie juniorki zagrają o brąz MŚ

Reprezentacja Polski w piłce ręcznej plażowej /U18/ przegrała z Hiszpanią w półfinale Młodzieżowych Mistrzostw Świata 1:2. Biało-Czerwone w niedziele o 15:00 zagrają z Węgierkami o brąz.

Podopieczne Karoliny Pedy na turnieju w Grecji z Hiszpankami miały okazję zmierzyć się w fazie głównej turnieju. Polki przegrały to spotkanie 0:2, jednak późniejszy triumf nad Ukrainą pozwolił awansować Biało-Czerwonym do rundy play-off mistrzostw. Zwycięstwo w ćwierćfinale z mocną reprezentacja Niemiec sprawiło, że oba zespoły spotkały się ponownie, tym razem w półfinale.

W pierwszej odsłonie gry lepsze okazały się Hiszpanki, które zwyciężyły 22:14. Polki jednak nie składały broni i zdeterminowane wyszły na drugą połowę. To pozwoliło wygrać Biało-Czerwonym seta i doprowadzić do shoot outów, w których lepsze okazały się jednak Hiszpanki (6:4).

To jednak nie koniec turnieju dla naszej reprezentacji. W niedzielę o 15:00 Polki w meczu o brąz zmierzą się z Węgierkami. Będzie to okazja do rewanżu za porażkę 0:2 z pierwszej fazy turnieju.