Strona główna | Handball Polska | Ukazał się nr 20 Handball Polska

Ukazał się nr 20 Handball Polska

 

Ukazał się nr 20 miesięcznika "Handball Polska". Magazyn jest dystrybuowany w sieci Kolportera i w salonach EMPiK. Dostępny jest na meczach reprezentacji Polski. Nadal zamówienia, w tym na prenumeratę, można składać w siedzibie Związku.   

O Igrzyskach w Pekinie zdążyliśmy już zapomnieć. Czas skoncentrować się na nowym wyzwaniu jakim są kwalifikacje EURO 2010. Zadanie nie jest jednak łatwe, jakby mogło to się wydawać. Z drużyn Czarnogóry, Polski, Rumunii, Szwecji i Turcji tylko dwie zagrają w finałach, które odbędą się w Austrii.

Czas poolimpijski, to także czas na zmiany w zespołach narodowych. Trener Bogdan Wenta rozpoczął proces odmładzania drużyny. Polscy kibice powinni przyzwyczaić się do takich nazwisk jak chociażby Damian Kostrzewa, który ma za sobą już występ w młodzieżowej reprezentacji Europy. Polski szkoleniowiec udzielił Handball Polska obszernego wywiadu, w którym porusza także godzenie reprezentacyjnych obowiązków z pracą w klubie.

Jednym z kadrowiczów, który postanowił czasowo rozstać się z zespołem narodowym, jest Mariusz Jurasik. Gracz reńskich Lwów chwali Sebastiana Rumniaka za mecz w Lidze Mistrzów. „Józek” ocenia m.in. zawodników występujących na jego pozycji w reprezentacji Polski, czyli Patryka Kuchczyńsiego i Pawła Piwkę. 

Druga nasza drużyna seniorska ma za sobą turniej w Rotterdamie pod kierunkiem nowego trenera Krzysztofa Przybylskiego. W finale nie udało się zagrać, ale najbliższym celem zespołu jest wygranie preelimimacji mistrzostw świata. O tym, że „w Dąbrowie Górniczej nie może być cicho” rozmawiamy z Krystyną Wasiuk – kapitan reprezentacji.

W stałych działach prezentujemy materiał szkoleniowy „Wyszkolenie indywidualne. Gra blokiem” opracowany przez Wojciecha Nowińskiego, trenera reprezentacji Polski juniorów. Psychlog Jakub B. Bączek zajął się wdzięcznym tematem jakim jest „autorytet trenera w grach zespołowych”.

Na pytanie ”Dokąd zmierza śląski handball” próbuje odpowiedzieć Tadeusz Piątkowski. Czy to tylko już obraz agonii czy też można znaleźć antidotum na wzmocnienie zespołów z tego regionu.

To oczywiście nie wszystkie tematy. Zapraszamy do lektury i dziękujemy za e-maile i listy. Proponowane pomysły postaramy się wykorzystać w następnych wydaniach naszego pisma.