27 czerwca 2022

Kadra Młodzieżowa rozpoczyna walkę o Puchar Prezydenta

Młodzieżowa reprezentacja Polski w piłce ręcznej kobiet rozpocznie dziś rywalizację o Puchar Prezydenta na Mistrzostwach Świata w Słowenii. Polki po porażce z Węgrami 30:16 nie awansowały do dalszej fazy turnieju.

Biało-Czerwone po porażce z reprezentacją Egiptu, żeby grać w głównej fazie turnieju, musiały pokonać faworytki grupy – Węgierki. Ta sztuka się nie udała, chociaż podopieczne Pawła Tetelewskiego ambitnie walczyły. Przynajmniej w pierwszej połowie. W 18 minucie po trafieniu Karoliny Jureńczyk był remis. Później dwie udane akcje zanotowały rywalki i dwie minuty później objęły prowadzenie, którego nie oddały do przerwy. Polki mając świadomość, że grają mecz ostatniej szansy dzielnie szukały szans. Po bramce Pauliny Kopańskiej na dwie minuty przed końcem pierwszej połowy złapały kontakt z Madziarkami /12:11/, ale nie zdołały przełamać drużyny Szilarda Kissa. Węgierki do szatni zeszły z wynikiem 14:11.

Na pierwsze trafienie w drugiej połowie musieliśmy czekać blisko 4 minuty. Niemoc obu ekip przełamała niestety Węgierka. Petra Koronczai była autorką 15. bramki dla swojego zespołu, a to oznaczało, że Madziarki prowadziły już + 4. Potem kolejne udane akcje zaliczyła Johana Farkas, która w sobotnim spotkaniu nie pomyliła się ani razu, i Biało-Czerwone zaczęły być w tarapatach. Ich powodem była nieskuteczność. Podopieczne Pawła Tetelewskiego pierwszą bramkę w drugiej części meczu zdobyły dopiero w 41 minucie. Rywalki rzuciły ich aż 6.

Julia Niewiadomska przerwała złą passe Polek, ale zaledwie na 10 minut. Ostatnią bramkę dla reprezentacji Polski w tym spotkaniu zdobyła Sara Szczukocka. Zegar w Arenie Zlatorog wskazywał 9 minut do końca meczu, i wynik 22:16. Węgierki powiększały prowadzenie i zasłużenie pokonały Polki 30:16. Porażka zamknęła drogę do awansu naszej reprezentacji. W drugiej fazie mistrzostw z grupy H zagrają reprezentacje Egiptu i Węgier. Biało-Czerwone już dziś rozpoczną walkę o Puchar Prezydenta.

Na początek rywalem Biało-Czerwonych będzie Kazachstan. Mecz rozpocznie się o godzinie 14:30.

Węgry – Polska 30:16 /14:11/

Polska – Hypka, Suliga – Szczukocka 3, Kopańska 3, Jureńczyk 2, Niewiadomska 2, Granicka 1, Barska 1, Jasińska 1, Głębocka 1, Pastuszka, Pankowska, Grzesista, Świerżewska, Grobelna