28 czerwca 2022

Polki nadal w grze o Puchar Prezydenta

Młodzieżowa reprezentacja Polski w piłce ręcznej kobiet pokonała dwóch pierwszych rywali na drodze do Pucharu Prezydenta na Mistrzostwach Świata U20 w Słowenii. Jutro Polki zagrają z Koreą Południową.

Wysokim i pewnym zwycięstwem zakończyły się pierwsze dwa spotkania w rywalizacji o Puchar Prezydenta MŚ U20. W poniedziałek Biało-Czerwone zmierzyły się z Kazachstanem wygrywając to starcie 38:27. Z kolei dzień później pokonały reprezentację Austrii 37:27. W obu meczach rywalki dobrze zaprezentowały się w pierwszych połowach. Druga część zdecydowanie należała do podopiecznych Pawła Tetelewskiego.

W meczu z Kazachstanem MVP spotkania wybrano Julię Niewiadomską. Rozgrywająca reprezentacji Polski do siatki rywalek trafiała 9-krotnie. Dobry występ zanotowały również Sara Szczukocka i Michalina Pastuszka. Obie reprezentantki równie skuteczne były w meczu z Austrią.

Jutro Polki czeka dzień wolny. Kolejnym rywalem na słoweńskiej imprezie będzie Korea. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 12:00.

Polska – Kazachstan 38:27 /17:14/

Polska – Hypka, Suliga – Niewiadomska 9, Kopańska 6, Szczukocka 4, Pastuszka 4, Głębocka 4, Pankowska 2, Grzesista 2, Jureńczyk 2, Grobelna 1, Barska 1, Świerżewska, Jasińska, Kozioł

Austria – Polska 27:37 /16:19/

Polska – Suliga, Hypka – Grobelna 6, Pastuszka 6, Szczukocka 5, Niewiadomska 4, Kopańska 4, Świerżewska 3, Pankowska 3, Grzesista 2, Kozioł 2, Barska 1, Granicka, Jasińska, Jureńczyk

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest