28 czerwca 2022

Polki nadal w grze o Puchar Prezydenta

Młodzieżowa reprezentacja Polski w piłce ręcznej kobiet pokonała dwóch pierwszych rywali na drodze do Pucharu Prezydenta na Mistrzostwach Świata U20 w Słowenii. Jutro Polki zagrają z Koreą Południową.

Wysokim i pewnym zwycięstwem zakończyły się pierwsze dwa spotkania w rywalizacji o Puchar Prezydenta MŚ U20. W poniedziałek Biało-Czerwone zmierzyły się z Kazachstanem wygrywając to starcie 38:27. Z kolei dzień później pokonały reprezentację Austrii 37:27. W obu meczach rywalki dobrze zaprezentowały się w pierwszych połowach. Druga część zdecydowanie należała do podopiecznych Pawła Tetelewskiego.

W meczu z Kazachstanem MVP spotkania wybrano Julię Niewiadomską. Rozgrywająca reprezentacji Polski do siatki rywalek trafiała 9-krotnie. Dobry występ zanotowały również Sara Szczukocka i Michalina Pastuszka. Obie reprezentantki równie skuteczne były w meczu z Austrią.

Jutro Polki czeka dzień wolny. Kolejnym rywalem na słoweńskiej imprezie będzie Korea. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 12:00.

Polska – Kazachstan 38:27 /17:14/

Polska – Hypka, Suliga – Niewiadomska 9, Kopańska 6, Szczukocka 4, Pastuszka 4, Głębocka 4, Pankowska 2, Grzesista 2, Jureńczyk 2, Grobelna 1, Barska 1, Świerżewska, Jasińska, Kozioł

Austria – Polska 27:37 /16:19/

Polska – Suliga, Hypka – Grobelna 6, Pastuszka 6, Szczukocka 5, Niewiadomska 4, Kopańska 4, Świerżewska 3, Pankowska 3, Grzesista 2, Kozioł 2, Barska 1, Granicka, Jasińska, Jureńczyk

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest