30 czerwca 2022

Młodzieżowa kadra kobiet w finale Pucharu Prezydenta

Młodzieżowa reprezentacja Polski w piłce ręcznej kobiet pokonała reprezentację Korei 28:26 i nadal jest w grze o Puchar Prezydenta. Polki na Młodzieżowych Mistrzostwach Świata w Słowenii walczą już tylko o to trofeum.

Po zwycięstwach nad Austrią i Kazachstanem kolejnym rywalem Biało-Czerwonych była Korea. Rywalki choć nie imponowały warunkami fizycznymi, to już na pewno dynamiką i szybkością  konstruowania akcji. Pierwsze minuty to obopólna wymiana ciosów, z której na chwilę lepiej wyszły Koreanki prowadząc przez jakiś czas dwiema bramkami.

Pojawienie się na boisku w 10. minucie Karoliny Jureńczyk oznaczało wzmocnienie zagrożenia rzutem z drugiej linii. Rozgrywająca reprezentacji Polski była w tym elemencie gry bardzo skuteczna. Najpierw zdobyła dla swojej drużyny bramkę kontaktową, a chwilę później po kolejnym efektownym rzucie z dystansu tablica wyników pokazywała remis /7:7/. Mecz rozpoczął się nowo.

Słabszy okres gry między 17 a 19 minutą sprawił, że Koreanki ponownie wyszły na prowadzenie. Najwyższe w tym spotkaniu, bo trzybramkowe. Co więcej, utrzymały je do przerwy.

Drugą połowę rywalki rozpoczęły od skutecznego rzutu karnego powiększając przewagę /17:13/. Nie zniechęciło to ambitnie grających Polek. Bramki Julii Niewiadomskiej /3/ i Justyny Świerżewskiej natchnęły Biało-Czerwone do walki. Cztery trafienia z rzędu Nikoli Głebockiej dały Polkom w 50. minucie ponowne prowadzenie /24:20/. Wydawało się, że końcówka będzie spokojna i za chwilę na parkiecie Zlatorog Areny podopieczne Pawła Tetelewskiego będą sobie gratulować. Nic mylnego. Trzy minuty później czerwoną kartkę ujrzała Paulina Kopańska i ostatnie minuty spotkania były bardzo nerwowe.

Koreanki w krótkim czasie zbliżyły się do Biało-Czerwonych tracąc do Polek na dwie minuty przed końcem spotkania tylko jedną bramkę. Udana akcja Michaliny Pastuszki przesądziła o zwycięstwie naszej młodzieżówki nad reprezentacją Korei. W finale o Puchar Prezydenta Polki zagrają z Rumunią. Spotkanie rozpocznie się jutro /1.07/ o godzinie 12;00.

Korea – Polska 26:28 /16:13/

Polska – Hypka, Suliga – Niewiadomska 9, Głębocka 7, Jureńczyk 5, Pastuszka 2, Świerżewska 2, Kozioł 2, Barska 1, Kopańska, Pankowska, Grzesista, Szczukocka, Jasińska, Grobelna, Granicka