7 lipca 2022

Kraków domem drugiej fazy MŚ2023

TAURON Arena Kraków to największa hala polskiej części mistrzostw świata piłkarzy ręcznych. – Czekamy przede wszystkim na drugą fazę i reprezentację Polski – mówi Krzysztof Kowal, dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

W krakowskiej hali odbędzie się dwadzieścia jeden meczów rundy wstępnej i rundy głównej mistrzostw świata, które w styczniu odbędą się w Polsce. W rundzie wstępnej odbędą się tam mecze grupy A, w której zagrają Hiszpania, Czarnogóra, Chile i Iran oraz grupy F z Norwegią, Macedonią Północną, Argentyną i Holandią. Z kolei w rundzie wstępnej trzy najlepsze zespoły grupy A zmierzą się z trzema czołowymi z grupy B, w której walczyć będą Polska, Francja, Słowenia i Arabia Saudyjska.

Bardzo ciekawe grupy, które na pewno gwarantują duże emocje, ale oczywiście będziemy czekać już na tę drugą fazę, mam nadzieję, że z reprezentacją Polski. Jeżeli nasza drużyna przyjedzie do Krakowa, mecze będą bardzo ciekawe i myślę, że ćwierćfinał jest całkiem realny – mówi dyrektor Kowal.

Sześć lat temu w Krakowie reprezentacja Polski grała w mistrzostwach Europy. Wtedy Biało-Czerwoni byli bardzo mocnym zespołem, który kilka miesięcy później zagrał w półfinale igrzysk olimpijskich. Wówczas drużyna prowadzona przez Michaela Bieglera mierzyła w medal, ale skończyło się na siódmej lokacie.

Hala wtedy była pełna kibiców i myślę, że w styczniu będzie tak samo, ale mam nadzieję, że lepszy będzie wynik. Widać już po tych meczach, które oglądaliśmy, że reprezentacja idzie w dobrym kierunku. Jest to bardzo ciekawy młody zespół i myślę, że w styczniu będziemy przeżywać bardzo fajne chwile – dodaje szef krakowskiego sportu.

EHF Euro 2016 Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej mężczyzn

Dyrektor krakowskiego ZIS nie ukrywa, że miasto chętnie stawia na sport, a w najbliższych latach chce odbudować pozycję sportów drużynowych w mieście. – Chcemy właśnie wrócić z grami zespołowymi. Próbujemy m.in. wrócić z siatkówką i to w Krakowie będzie teraz grała drużyna ze Lwowa w Plus Lidze. Patrząc po juniorach, patrząc po infrastrukturze, która jest w Krakowie, mam nadzieję, że za parę lat już będą grać wysoko krakowskie zespoły oparte na wychowankach – wyjaśnia Kowal.

Sprzedaż biletów na turniej wystartowała w połowie marca. Organizatorzy – we współpracy z firmą Eventim – przygotowali ceny biletów dla każdego kibica. Bilety można nabyć za pośrednictwem strony internetowej eventim.pl oraz handball23.com. Mistrzostwa świata potrwają od 11 do 29 stycznia 2023 roku. Miastami Gospodarzami MŚ 2023 będą Katowice, Śląsk, Kraków, Małopolska, Płock i Gdańsk (w Polsce) oraz Göteborg, Malmö, Sztokholm, Kristianstad i Jönköping (w Szwecji).

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest