8 lipca 2022

Porażka młodzieżowców na starcie EHF Euro U20

Wysokim zwycięstwem Portugalii zakończył się pierwszy mecz młodzieżowej reprezentacji Polski na EHF Euro U20. Gospodarze turnieju na inauguracje pokonali Polaków 41:31.

Biało-Czerwoni w tym spotkaniu mieli dwa dobre momenty. Po jednym w każdej z dwóch połów. Niestety nie trwały one wystarczająco długo, żeby urwać punkty mocnej Portugalii. Wynik spotkania otworzył Martim Mota de Costa. Jak się później okazało, najlepszy gracz tego spotkania w drużynie rywali. Na nieszczęście dla Polaków Portugalczyczy mieli w składzie jeszcze drugiego de Coste – Francisco. Bracia do spółki rzucili Biało-Czerwonym 18 bramek i byli klasą dla siebie.

W 6. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie 6:3 i sukcesywnie powiększali przewagę. Przed zakończeniem pierwszego kwadransu prowadzili już 10:5. Wówczas Polacy zanotowali bardzo dobry okres gry. Po trafieniu Jakuba Powarzyńskiego strata do Portugalczyków wynosiła tylko jedną bramkę /10:9/. Dobrą passę naszych młodzieżowców przerwał czas na żądanie Carlosa Martingo. Po nim Portugalczycy wrócili na dobre tory odskakując Polakom na nowo. Pierwsza połowa zakończyła się dziesięciobramkowym prowadzeniem gospodarzy.

Drugą połowę Biało-Czerwoni rozpoczęli od wykluczenia Damiana Domagały. Rywale od bramek braci de Costy. Portugalski duet w całym spotkaniu zanotował blisko połowę dorobku bramkowego swojej drużyny. Podopieczni Zygmunta Kamysa szukali swoich szans, ale najbliżej rywali byli na kwadrans przed końcem spotkania. Po drugim bardzo dobrym i skutecznym okresie gry zmniejszyli prowadzenie do 4 bramek. Patrząc na przebieg spotkania, to było wszystko na co pozwolili gospodarze tegorocznych mistrzostw Europy Polakom. Końcówka ponownie należała do Portugalczyków, którzy wysoko i zasłużenie pokonali reprezentację Polski.

Najlepszym zawodnikiem w reprezentacji Polski wybrano Jakuba Powarzyńskiego. Już dziś Polacy rozegrają kolejny mecz fazy zasadniczej. O godzinie 18:00 zmierzą się z reprezentacją Hiszpanii.

Portugalia – Polska 41:31 /21:11/

Polska – Ałaj, Poźniak – Powarzyński 6, Kosznik 4, Będzikowski 4, Tomczak 3, Domagała 3, Molski 2, Wiaderny 2, Michałowicz 2, Graczyk 2, Nowak 1, Krawczyk 1, Głuszczenko, Karpiński.