8 lipca 2022

Perfekcyjny piątek seniorek i seniorów w Pradze

Znakomite występy zanotowały seniorskie reprezentacje Polski w piłce ręcznej plażowej w drugim dniu eliminacji Mistrzostw Europy w czeskiej Pradze. Zespoły prowadzone przez Karolinę Pedę i Jarosława Knopika wygrały wszystkie swoje spotkania nie tracąc seta. Gorzej wiodło się naszym młodszym kadrowiczom. Na mistrzostwach Europy U16 zwycięstwo odniosły tylko panie.

Kibice piłki ręcznej plażowej nie mogli dzisiaj narzekać na nudę. Piątkowe rywalizacje w Pradze polskie zespoły rozpoczęły od godziny 10:00. Do południa, w ramach toczących się Mistrzostw Europy, kadry U16 rozegrały swoje mecze. Na pierwszy ogień poszli mężczyźni, którzy nie byli w stanie pokonać dobrze grających Węgrów /0:2/. Następnie panie musiały uznać wyższość reprezentacji Trzech Koron. Polki bliskie były urwania seta Szwedkom, ale błędy własne w końcówce drugiego seta sprawiły, że do serii shoot outów nie doszło /2:0/. Biało-Czerwone zrehabilitowały się jeszcze tego samego dnia, pokonując gładko Portugalię, i tym samym obecnie zajmują 3 miejsce w grupie B. Z zerowym dorobkiem punktowym wciąż na Euro jest kadra U16 mężczyzn.

Miło z kolei wspominać będą piątkowe popołudnie polskie seniorki i seniorzy. Zespół Jarosława Knopika po wczorajszych porażkach przystępował do meczów ze Czechami i Szwecją z przysłowiowym nożem na gardle. Presja zwycięstw nie sparaliżowała Polaków, którzy w obu spotkaniach nie stracili seta wygrywając je 2:0.

Seniorki, harmonogram dnia miały dziś luźniejszy i zagrały tylko z reprezentacja Słowacji. Biało-Czerwone pewnie i bez większych problemów pokonały Słowaczki podobnie jak mężczyżni nie tracąc w spotkaniu seta /2:0/. Polki z 6 punktami zajmują w tabeli grupy B pozycję lidera. Mężczyźni, z 4 pkt są na miejscu 3.

Dodatkowo Oliwia Gierszewska w klasyfikacji najskuteczniejszych zawodniczek w eliminacjach EHF Beach Handball 2022 aktualnie zajmuje 6 miejsce. Polska skrzydłowa dotychczas zdobyła 40 pkt. Wśród panów na miejscu 5. uplasował się Bartosz Wojdak /59 pkt/.