10 lipca 2022

Pierwsze zwycięstwo młodzieżowców na EHF Euro U20

Młodzieżowa reprezentacja Polski w piłce ręcznej mężczyzn wygrała ostatni mecz fazy zasadniczej na EHF Euro U20. Polacy pokonali Norwegię 32:26 i zagrają o miejsca 9-16.

Przed spotkaniem oba zespoły miały zerowy dorobek punktowy. Mimo to stawka meczu była wysoka, bo zarówno Biało-Czerwoni jak i Norwegowie chcieli do kolejnej fazy zabrać punkty. Podopieczni Zygmunta Kamysa od pierwszych minut grali dobrze, ale gwiazdą pierwszej połowy był Jakub Ałaj. Polski bramkarz od 4. minuty bronił koncertowo, i miał ogromny udział w utrzymaniu marginesu błędu naszego zespołu.

Biało-Czerwoni od początku meczu grali ofensywnie i kombinacyjnie w obronie, co nie do końca odpowiadało Norwegom. Dzięki skutecznej grze w ataku pozycyjnym zbudowali dwubramkowe prowadzenie, a świetne interwencje wspomnianego Ałaja pozwoliły je podwyższyć do siedmiu trafień. Polacy dyktowali warunki w tym spotkaniu i zasłużenie prowadzili do przerwy 15:10.

Zdobywanie bramek w drugiej połowie rozpoczął Damian Domagała. Obrotowy reprezentacji Polski rozgrywał dziś bardzo dobre zawody zarówno pod bramką Norwegów jak i w obronie. Chwilę później kolejne trafienie z kontrataku dołożył Tomasz Kosznik i margines błędu Polaków wynosił ponownie 7 bramek. Podopieczni Zygmunta Kamysa dyktowali warunki w tym meczu do 50 minuty. Od tego momentu inicjatywę w zdobywaniu bramek przejęli rywale. Skandynawowie zdobyli cztery trafienia z rzędu, i zbliżyli się do Polaków na pięć bramek.

To było wszystko na co pozwolili Biało-Czerwoni Norwegom w ostatnim meczu fazy zasadniczej. Duża w tym zasługa drugiego polskiego goalkeepera. Kornel Poźniak zanotował w końcowych minutach spotkania ważne interwencje i ostatecznie Polacy mogli się cieszyć pierwszym zwycięstwem na Euro w Portugalii.

Najlepszym zawodnikiem reprezentacji Polski w meczu z Norwegią wybrano Pawła Krawczyka. Teraz Polaków czeka rywalizacja w rundzie pośredniej. W grupie I1 aktualnie zajmują pozycję lidera, a już jutro zagrają pierwszy mecz ze Słowenią. 13. lipca kolejnym rywalem będą Wyspy Owcze. Zmagania Biało-Czerwonych na Euro U20 można śledzić na żywo na platformie Viaplay.

Norwegia – Polska 26:32 /10:15/

Polska – Ałaj, Poźniak – Kosznik 6, Krawczyk 5, Domagała 4, Molski 3, Nowak 3, Powarzyński 3, Będzikowski 3, Wiaderny 2, Karpiński 1, Michałowicz 1, Tomczak 1, Głuszczenko, Graczyk, Antolak

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest