11 lipca 2022

MŚ 2023: Płock czeka na mecze Mistrzostw Świata

Szesnaście meczów styczniowych mistrzostw świata piłkarzy ręcznych, które wspólnie zorganizują Polska i Szwecja, odbędzie się w Płocku. ORLEN Arena, czyli dom jednej z najlepszych polskich drużyn Wisły Płock, ugości drużyny rywalizujące o Puchar Prezydenta, czyli te, które nie przebrną przez rundę wstępną turnieju. – W tej sytuacji to oczywiste, że mam nadzieję, iż nie zagra u nas reprezentacja Polski – żartuje Andrzej Nowakowski, prezydent Płocka.

Puchar Prezydenta, który osobiście zwycięskiej drużynie wręczy prezydent Międzynarodowej Federacji Piłki Ręcznej (IHF) Hassan Moustafa, jest nagrodą dla słabszych uczestników mistrzostw świata, którzy, dzięki temu, mają możliwość rywalizacji.

Emocji na pewno nie zabraknie, bo każdy z zespołów będzie chciał o ten puchar powalczyć. Ja wierzę, że Polacy w tych mistrzostwach będą bić się o medale i nie zobaczymy ich w związku z tym w Płocku, ale za to przyjedzie do nas wiele innych ciekawych reprezentacji – dodaje włodarz miasta Płock.

Przypomnijmy, że Polacy w rundzie wstępnej zagrają w grupie B razem z Francją, Arabią Saudyjską i Słowenią.

Trudniej byłoby chyba tylko wtedy, gdyby jeszcze w naszej grupie byli Węgrzy, a przez moment była taka szansa. Ale mamy zespół, który na pewno może skutecznie powalczyć z rywalami i zajść wysoko – komentuje Andrzej Nowakowski.

Kibice polskiej reprezentacji wierzą, że w Płocku Biało-Czerwoni w trakcie mistrzostw świata nie zagrają, ale kilka miesięcy temu pokazali się tam w interesującym dwumeczu z reprezentacją Szwecji. – I wtedy już pokazaliśmy, że ORLEN Arena jest przygotowana na największe emocje. A wiadomo, że w sporcie właśnie chodzi o emocje. Chodzi o to, by w duchu fair play rywalizować ze sobą na jak najwyższym poziomie – mówi prezydent Płocka.

Sprzedaż biletów na turniej wystartowała w połowie marca. Organizatorzy – we współpracy z firmą Eventim – przygotowali ceny biletów dla każdego kibica. Bilety można nabyć za pośrednictwem strony internetowej eventim.pl oraz handball23.com. Mistrzostwa świata potrwają od 11 do 29 stycznia 2023 roku. Miastami Gospodarzami MŚ 2023 będą Katowice, Śląsk, Kraków, Małopolska, Płock i Gdańsk (w Polsce) oraz Göteborg, Malmö, Sztokholm, Kristianstad i Jönköping (w Szwecji).

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest