11 lipca 2022

Polskie juniorki piąte na Otwartych ME 2022

W ostatnim meczu Otwartych Mistrzostw Europy do lat 16 reprezentacja Polski juniorek wygrała z Niderlandami 31:23. Polki na imprezie, która rozgrywana była od 4-8 lipca w Goeteborgu, zajęły 5. miejsce.

Pierwsza połowa meczu o piątą lokatę szwedzkiego turnieju przypominała istny rollecoaster. Początek spotkania należał do rywalek. W drugiej minucie prowadziły 2:0, w szóstej 4:2. Ich błędy własne i nieskuteczna gra sprawiły, że kilka minut później Polki najpierw doprowadziły do remisu, a w 12. minucie objęły pierwsze prowadzenie. Nie na długo. Okres nieskutecznej gry dobrze wykorzystały Oranje, które na 10.minut przed końcem pierwszej połowy ponownie prowadziły dwiema bramkami. Obie ekipy grały falami. Ten fakt pozwolił Biało-Czerwonym na ponowne dojście rywalek. Po trafieniu ze skrzydła Zofii Chwojnickiej podopieczne Marka Jagodzińskiego znowu remisowały. Przełomowy moment nastąpił w 25.minucie spotkania. Najpierw wspomniana Chwojnicka zanotowała przechwyt, który zamieniła na bramkę. A chwilę później indywidualną akcją popisała się Martyna Szczepanik i szkoleniowiec Niderlandów musiał prosić o czas. 60 sekund pogawędki niewiele zmienił w grze Holenderek, a Polki do szatni zeszły z zapasem dwóch bramek.

Drugą połowę Biało-Czerwone rozpoczęły od bramki. Jedna z najskuteczniejszych polek w tym spotkaniu – Szczepanik- ponownie popisała się indywidualną akcją, a  przewaga urosła do trzech trafień. Z każdą kolejną minutą drugiej połowy Polki grały coraz lepiej. Oranje szukały swoich szans w zmianie systemu obrony z 6:0 na 3-2-1, ale nie przeszkodziło to Biało-Czerwonym w zdobywaniu bramek. Na kwadrans przed końcem meczu prowadziły 25:18, a w całym spotkaniu zwyciężyły z reprezentacją Niderlandów 31:23.

Zwycięstwo w ostatnim meczu na Otwartych Mistrzostwach Europy do lat 16 zapewniło drużynie Marka Jagodzińskiego
5. miejsce w turnieju. Na podium szwedzkiej imprezy znalazły się kolejno: Hiszpania, Rumunia i Francja.

Niderlandy – Polska 23:31 /12:14/

Polska – Berent, Cieślak –Mazurkiewicz 10, Szczepanik 8, Chwojnicka 4, Krzymowska 3, Pawłowska 2, Jaroniec 1, Grzesista 1, Chochoł 1, Parafian 1, Kurlej, Zimnicka, Niedziołka, Pawlak

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest