18 lipca 2022

Beach Handball: Złota Rega Bierzwnica i SAS Gdańsk

W miniony weekend w Lublińcu odbyły się Mistrzostwa Polski młodzików i młodziczek w piłce ręcznej plażowej. Wśród dziewcząt królowała UKS Rega Bierzwnica. U chłopców najlepszy był SAS Gdańsk.

Oficjalne otwarcie turnieju Mistrzostw Polski nastąpiło już w piątek. Uczestników imprezy – szesnaście drużyn z całej Polski – zostało przywitanych na Rynku Miejskim miasta Lubliniec. Następnie odbył się uroczysty przemarsz z udziałem Miejskiej Orkiestry Dętej Lubliniec na boisko przy Szkole Podstawowej nr 1. Tam nastąpiło oficjalne rozpoczęcie turnieju.

Sportowa rywalizacja ruszyła w sobotę. Zakończyły ją dwa wielkie finały. W kategorii młodziczek w starciu o złoto spotkał się gospodarz imprezy HC Husaria Lubliniec z UKS Rewą Bierzwnica. Lepsze okazały się rywalki z drugiego końca Polski, które wygrały finał 2:0. Brąz wywalczyły przedstawicielki KS AZS AWF Warszawa.

fot. Daniel Asztemborski

U chłopców, podobnie jak u dziewcząt, gospodarz imprezy miał szansę na złoto MP, ale wśród młodzików królowały drużyny z Pomorza. W finale panów SAS pokonał Husarie Lubliniec 2:0. SPR Wybrzeże starcie o brąz wygrało w identycznym stosunku, i obie ekipy wróciły do Gdańska z medalami. Z kolei Lubliniec, w niedzielne południe po raz drugi cieszył się z tytułu wicemistrza Polski.

fot. Daniel Asztemborski

Końcowa klasyfikacja Mistrzostw Polski Młodzików i Młodziczek Lubliniec 2022

Młodziczki

 1. UKS Rega Bierzwnica
 2. HC Husaria Lubliniec
 3. KS AZS AWF Warszawa
 4. MUKS Skałka Śląsk Świętochłowice
 5. Bukowsko – Dopiewski KPR
 6. MKS Brodnica I
 7. UKS Handball 28 Wrocław
 8. SPR Grunwald Ruda Śląska

Młodzików

 1. SAS Gdańsk
 2. HC Husaria Lubliniec
 3. SPR Wybrzeże Gdańsk
 4. MSPR Siódemka Huras Legnica
 5. MKS Brodnica
 6. UKS Anilana Łódź
 7. KPR Wolsztyniak Wolsztyn
 8. Opolska Akademia Piłki Ręcznej
fot. Daniel Asztemborski
fot. Daniel Asztemborski

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest