27 lipca 2022

MŚ2023: W Tauron Arenie zagra Hiszpania, Norwegia i Holandia

Losowanie fazy grupowej MŚ 2023, które zorganizują w styczniu Polska i Szwecja, przyniosło kolejne ważne odpowiedzi dotyczące kształtu turnieju oraz tego, które drużyny odwiedzą najważniejsze hale w naszym kraju. Kraków w kolejnej fazie turnieju mogą odwiedzić Polacy, Francuzi oraz Słoweńcy.

Jednym z kluczowych miejsc na mapie imprezy jest Kraków, gdzie odbędzie się aż 21 meczów fazy wstępnej oraz rundy głównej. Ceny biletów na spotkania fazy wstępnej zaczynają się od 29 zł. Każda wejściówka obejmuje cały dzień meczowy. Bilety na rundę główną, kiedy do TAURON Areny – w przypadku awansu – przyjadą Polacy, można nabyć od 59 zł.

Swój dom w TAURON Arenie będą mieli Hiszpanie. Wicemistrzowie Europy zmierzą się kolejno z Czarnogórą (12 stycznia), Chile (14 stycznia) oraz Iranem (16 stycznia). Podopieczni Jordiego Ribery, jeśli awansują, w rundzie głównej podejmą trzy drużyny z czwórki: Francja, Polska, Arabia Saudyjska, Słowenia.

Nasi reprezentanci trzy pierwsze mecze MŚ 2023 rozegrają w Katowicach. Walkę o awans do ćwierćfinału zespół Patryka Rombla podejmie w Krakowie. Awans do najlepszej „ósemki” turnieju wywalczą dwa najlepsze zespoły grupy I.

Norwegowie, czyli ćwierćfinaliści ostatnich mistrzostw świata, zmierzą się w TAURON Arenie z Macedonią Północną (13 stycznia), Argentyną (15 stycznia) i Holandią (17 stycznia). Gracze Jonasa Willego trafili do prawdopodobnie najbardziej wyrównanej i najtrudniejszej grupy turnieju, a bilety na ich mecze już dziś cieszą się olbrzymim zainteresowaniem kibiców.

– Czekamy na reprezentację Polski w rundzie głównej. Liczymy też, że niezawodni kibice w naszym mieście poniosą biało-czerwonych swoim dopingiem do fazy pucharowej – mówi dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie Krzysztof Kowal. – Podczas spotkań Polaków TAURON Arena Kraków z pewnością będzie pękała w szwach i można liczyć na rekordy frekwencji. Jesteśmy przekonani, że również w trakcie spotkań innych drużyn największa hala widowiskowo-sportowa w kraju wypełni się kibicami z Polski i z zagranicy, jak miało to miejsce przy okazji mistrzostw Europy w 2016 roku.

Gospodarzami MŚ 2023 będą Katowice, Śląsk, Kraków, Małopolska, Płock i Gdańsk (w Polsce) oraz Goteborg, Malmo, Sztokholm, Kristianstad i Jonkoping (w Szwecji). Narodowym Dostawcą turnieju w naszym kraju jest firma Eventim, która prowadzi dystrybucję biletów na to wydarzenie. Sprzedaż wejściówek trwa. Więcej informacji na www.handball23.com.

Zobacz terminarz meczów MŚ 2023 w TAURON Arenie Kraków TUTAJ

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest