29 lipca 2022

Zwycięstwo juniorów z Izraelem

Reprezentacja Polski juniorów pokonała Izrael 35:29 w pierwszym z dwóch towarzyskich spotkań w Pruszkowie. Rewanż jutro o godzinie 14:00.

Polacy zaczęli od błędu, ale szybko ponownie pozyskali piłkę. Autorem przychwytu był Jakub Curzytek, a wynik spotkania otworzył inny Jakub – Tokarz. W 4. minucie dwuminutowe wykluczenie otrzymał Gonen Ber Or. Polacy za sprawą Filipa Rybarczyka wyszli na prowadzenie, ale później niestety zmarnowali dwie akcje z rzędu. Od tego momentu rozpoczął się słabszy okres gry Polaków. Mnożyły się błędy podań, które dobrze wykorzystywali reprezentanci Izraela. W 10 min. prowadzili już 10:4 i szkoleniowiec reprezentacji Polski Rafał Bernacki zaprosił swoich podopiecznych na 60-cio sekundową pogawędkę.

Impas Biało-Czerwonych przełamał Bartosz Sarnowski, ale rywale cały czas utrzymywali dystans czterech bramek. W 23.minucie Sebastian Pieńkowski nie dał się pokonać z linii siedmiu metrów, a ważne trafienie w tym okresie dołożyli Krystian Marchewka i Piotr Mielczarski. Biało-Czerwoni tracili do Izrealczyków już tylko dwie bramki /12:14/.

W 28 minucie bramkę kontaktową zdobył Mielczarski, ważne trafienie z rzutu karnego dołożył Curzytek, a rzutem na taśmę do remisu przed gwizdkiem sygnalizującym koniec pierwszej połowy doprowadził Sarnowski. Polacy do szatni zeszli z remisem po 16.

Drugą połowę zaczęli rywale i po minucie prowadzili już dwiema bramkami. Polacy znów musieli gonić. Trafienia Szymona Koca, Ignacego Jaworskiego i Patryka Wasiaka nie pozwoliły Izraelczykom zbytnio oddalić się od gospodarza tego meczu. W 37 minucie po bramce i asyście Tokarza Polacy wrócili na dobry kurs. Po raz pierwszy od dłuższego czasu wyszli na prowadzenie. Po kolejnej w dzisiejszym spotkaniu indywidualnej akcji wspomnianego Tokarza Polacy prowadzili 23:20.

Szkoleniowiec rywali nie miał wyjścia, musiał prosić o czas. Ten dobrze zrobił podopiecznym trenera Bernackiego, bo kolejne trafienie zanotował kapitan naszej kadry. Na kwadrans przed końcem meczu Biało-Czerwoni prowadzili 27:23 i nie oddali go już do końca spotkania pokonując ostatecznie reprezentację Izraela w stosunku 34:29 . Autorem najładniejszego i tym samym ostatniego trafienia dla Polaków w tym spotkaniu był najskuteczniejszy dzisiaj Jakub Curzytek.

Mecze z Izraelem są ostatnim etapem przygotowań do Mistrzostw Europy w Czarnogórze, które startują już 4. sierpnia.

Polska – Izrael  35:29 /16:16/

Polska – Pieńkowski, Szczepanik, Ciupa – Curzytek 6, Tokarz 6, Rybarczyk 4, Mielczarski 3, Kamiński 3, Sladkowski 3, Marchewka 2, Wasiak 2, Sarnowski 2,  Jaworski 1, Koc 1, Welcz 1, Kozłowski 1