22 września 2022

Lux Med Narodowym Dostawcą Mistrzostw Świata 2023

Iwona Niedźwiedź, Patryk Rombel i Sławomir Szmal przyjęli kolejną dawką szczepionki na koronawirusa. Świadczenie medyczne przeprowadzono dzięki Grupie LUX MED, która będzie jednym z ośmiu Narodowym Dostawcą Mistrzostw Świata w Piłce Ręcznej Mężczyzn 2023.

Niedźwiedź, czyli była reprezentantka Polski w piłce ręcznej, jest ambasadorem turnieju, który już w styczniu zorganizują Polska oraz Szwecja. – Jesteśmy odpowiedzialni i jako byli sportowcy chcemy dawać przykład. Pandemia odmieniła nasze życie i choć nauczyliśmy się żyć w cieniu koronawirusa, to nie możemy zapominać, że wciąż jest groźny: jeśli nie dla nas, to na pewno dla ludzi starszych, także naszych bliskich – przekonuje Niedźwiedź.

Szmal podkreśla, że przyjęcie kolejnej dawki to nie tylko kwestia zdrowego rozsądku, ale także społecznego obowiązku. – Każdy zaszczepiony to potencjalnie nawet kilku, kilkunastu chorych mniej. Musimy dbać o naszą zbiorową odporność oraz profilaktykę, jeśli chcemy uniknąć kolejnego lockdownu i żyć w zdrowiu oraz bez pandemicznych ograniczeń – mówi były wybitny reprezentant Polski, a obecnie wiceprezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce (ZPRP).

– Zapowiadane przez ekspertów pogorszenie sytuacji epidemiologicznej sprawiło, że jako gospodarze wielkich zawodów sportowych potrzebowaliśmy doświadczonego partnera, który zadba o nasze zdrowie. Grupa LUX MED dołącza do ekskluzywnego grona Narodowych Dostawców, aby zagwarantować zabezpieczenie mistrzostw na najwyższym poziomie, bo opieką zostaną objęci nie tylko zawodnicy, ale także wszyscy zaangażowani w ich organizację – mówi prezes ZPRP Henryk Szczepański.

Dyrektor turnieju Grzegorz Gutkowski podkreśla, że szczepienia przyjmą zarówno członkowie departamentu zaangażowanego w przeprowadzenie zawodów, jak i pozostali pracownicy. – Jesteśmy świadomi zagrożenia, jakie niesie ryzyko zarażenia COVID-19 w toku przygotowań do mistrzostw świata oraz już w trakcie samej imprezy. Proces szczepień zaczynamy od organizatorów oraz ambasadorów. Indywidualny plan, dostosowany do rozgrywek, mają także zawodnicy – mówi.

Przed, jak i w trakcie Mistrzostw Świata w Piłce Ręcznej Mężczyzn 2023 będziemy robić to, co robimy najlepiej, czyli udzielamy pomocy medycznej. Cieszymy się, że jako Narodowy Dostawca zapewnimy sportowcom profesjonalną opiekę, na jaką zasługują. Jesteśmy dumni z tego co robimy i bardzo się cieszę, że LUX MED może być częścią tej wyjątkowej drużyny. Jestem przekonana, że nadchodzący rok będzie dla polskiego sportu niezapomniany – mówi Anna Rulkiewicz, Prezes Grupy LUX MED.

Grupa LUX MED jest liderem rynku prywatnych usług zdrowotnych w Polsce i częścią międzynarodowej grupy Bupa, która działa jako ubezpieczyciel oraz świadczeniodawca usług medycznych na całym świecie. Zapewnia ona pełną opiekę ambulatoryjną, diagnostyczną, rehabilitacyjną, szpitalną i długoterminową dla ponad 2 500 000 pacjentów. Grupa LUX MED jest Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego.

MŚ 2023 potrwają od 11 do 29 stycznia. Gospodarzami będą Katowice, Województwo Śląskie, Kraków, Małopolska, Płock i Gdańsk (w Polsce) oraz Goteborg, Malmo, Sztokholm, Kristianstad i Jonkoping (w Szwecji). Narodowym Dostawcą turnieju w naszym kraju – obok firmy LUX MED – jest Eventim, która prowadzi dystrybucję biletów na to wydarzenie. Sprzedaż wejściówek na mecze trwa. Więcej informacji na www.handball23.com.

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest