23 września 2022

Barca lepsza od Mistrzów Polski

W drugiej kolejce Ligi Mistrzów Łomża Industria Kielce przegrała w Palau Blaugrana 28:32. Obie drużyny postawiły na szybką i ofensywną piłkę ręczną, a mecz był znakomitą reklamą naszej dyscypliny.

Czwartkowe starcie było pierwszym od czasu czerwcowego Final Four, w którym po serii rzutów karnych triumf w rozgrywkach ligomistrzowych świętował zespół Carlosa Ortegi. Szkoleniowcy obu drużyn przed spotkaniem zgodnie twierdzili, że obecna Barca jest mocniejsza niż w zeszłym roku. 60 minut kapitalnej gry obronnej udowodniło tę tezę.

Pierwszy kwadrans należał jednak do kielczan, którzy w 9. minucie po bramce Benouit Kounkoud prowadzili 6:4. Od tego momentu do 16 minuty tablica wyników pięciokrotnie wskazywała remis. Mecz rozgrywany był w zabójczym tempie i trudno było wskazać zwycięzcę tego widowiska.

Kapitalne zawody w bramce gospodarzy rozgrywał Emil Nielsen. To głównie za sprawą Duńczyka Barca wróciła do tego meczu
i wyszła na prowadzenie. Końcówka pierwszej połowy należała do podopiecznych Carlosa Ortegi. Od stanu 14:13 w 22 minucie bramki zdobywali tylko gospodarze, a klasą samą w sobie był 25 letni wspomniany Duńczyk. Świeżo upieczony transfer Mistrzów Hiszpanii, zamurował bramkę swojego nowego pracodawcy dając sygnał doświadczonemu Perezovi de Vargasowi, że nadciąga młodość, może nawet zmiana warty. Barca zasłużenie zeszła do szatni z prowadzeniem 18:13.

W drugiej połowie zobaczyliśmy fantastyczną pogoń Łomży Industrii. Wsparcie w bramce kielczan dał Andreas Wolff i mistrzowie Polski w 40.minucie tracili do faworyta zaledwie dwie bramki. Ten stan rzeczy utrzymywał się do 53. minuty. Zespół Talanta Dujszebajewa momentami grał genialny handball, ale rywal nie pozwalał na przełamanie. Nie pomogła nawet bezpośrednia czerwona kartka dla Luisa Frade. Ostatni cień szansy na punkty przyniosła 58. minuta kiedy po trafieniu Moryty kielczanie ponownie wskoczyli na -2. Niestety była to ostatnia udana akcja w tym meczu mistrzów Polski, a świetne indywidualne rajdy byłego gracza Łomży – Luki Cindricia przesądziły o pierwszej porażce w sezonie.

Barca – Łomża Industria Kielce 32:28 /18:13/

Barca – Nielsen, Perez de Vargas – Fabregas 6, Gomez 5, Mem 5, N’Guessan 4, Wanne 3, Cindrić 3, Richardsson 3, Janc 1, Langaro 1, Frade 1, Makuc, Arino, Carlsbogard

Łomża Industria Kielce – Woff, Kornecki – Moryto 6, Dujszebajew A. 5, Sićko 4, Karacić 3, Dujszebajew D. 3, Karalek 2, Kounkoud 2, Sanchez 1, Remili 1, Nahi 1, Olejniczak, Wiaderny, Tournat, Thrastarson