30 września 2022

MŚ 2023: Konferencja prasowa w Katowicach

Zapraszamy na konferencję prasową poświęconą mistrzostwom świata w piłce ręcznej, które w styczniu przyszłego roku zorganizują Polska i Szwecja. Wydarzenie odbędzie się 3 października o godzinie 10:30 na płycie Spodka Katowice.

Konferencja będzie okazją do oficjalnej prezentacji Ambasadorów MŚ 2023 dla Województwa Śląskiego oraz Miasta Katowice. Poznamy także szczegóły turnieju towarzyskiego, który w dniach 4-6 stycznia odbędzie się w Katowicach.

Udział w wydarzeniu wezmą:

  • Prezydent Miasta Marcin Krupa
  • Członek Zarządu Województwa Śląskiego Beata Białowąs
  • Pierwszy Wiceprezes Zarząd Związku Piłki Ręcznej w Polsce Bogdan Sojkin
  • Wiceprezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce Marcin Zubek
  • Dyrektor Turnieju MŚ 2023 Grzegorz Gutkowski
  • Ambasador MŚ 2023 dla Śląska
  • Ambasador MŚ 2023 dla Katowic

– Województwo Śląskie i Katowice już w styczniu będą sercem polskiej piłki ręcznej. Ważny jest nie tylko sukces turnieju, w którego promocji pomogą ambasadorzy, ale także dziedzictwo, jakie po sobie pozostawi. Każda wielka impreza jest okazją do popularyzacji sportu wśród dzieci i młodzieży. Mistrzostwa będą metą tego procesu, bo dzięki akcjom społecznym – o których opowiemy – dbamy o promocję piłki ręcznej już teraz – zapowiada dyrektor turnieju Grzegorz Gutkowski.

– Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej, to kolejna wielka impreza sportowa, której współgospodarzem będzie Województwo Śląskie. Po Memoriale Kamili Skolimowskiej, włączonej do prestiżowych zawodów Diamentowej Ligi, która zagościła u nas po raz pierwszy w historii, całym wachlarzu innych kapitalnych wydarzeń związanych z Królową Sportu, w tym Drużynowych Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce, czy też barażowej potyczce ze Szwecją, gdzie na Stadionie Śląskim piłkarska kadra Biało-Czerwonych wywalczyła awans na mundial w Katarze, a ostatnio Mistrzostw Świata w Siatkówce, podczas których zostaliśmy drugą drużyną globu, już w przyszłym roku będziemy gościli najlepsze na świecie ekipy szczypiornistów. Śląskie umacnia swoją pozycję na sportowej mapie nie tylko Starego Kontynentu, ale całego świata – podkreśla Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski. – Jesteśmy doceniani za organizacyjny profesjonalizm, skuteczność i ambicję w osiąganiu wyznaczanych sobie celów. Dzięki Mistrzostwom Świata w Piłce Ręcznej kamery największych stacji telewizyjnych znów będą skierowane na Województwo Śląskie. Będziemy świadkami wielkich sportowych emocji i gorącej atmosfery. To również wielka promocja regionu, który stał się znaczącą i rozpoznawalną sportową marką.

– W Katowicach odbędą się dwie fazy MŚ 2023, których organizatorami są Polska i Szwecja. Pierwsze sportowe emocje związane z tym sportem będzie można poczuć już 13 października, kiedy w Spodku w ramach eliminacji do Mistrzostw Europy 2024, Polska rozegra mecz z Włochami. Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej Mężczyzn to kolejna duża impreza sportowa, która odbędzie się w Katowicach. Najbardziej jednak cieszy fakt organizacji w mieście akcji społecznych. Dzięki nim sportowe zmagania odbędą się w całym mieście, a nie tylko w Spodku. Dla nas ważne jest, by przy okazji dużych wydarzeń promować miasto, ale i sport wśród mieszkańców – prezydent Katowic Marcin Krupa.

Wszyscy uczestnicy konferencji będą do dyspozycji dziennikarzy po zakończeniu wydarzenia. Prosimy uprzejmie o potwierdzenie obecności pod adresem media2023@zprp.org.pl. Wejście na obiekt bramą nr 1 od al. Korfantego.

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest