Strona główna | Handball Polska | Ukazał się nr 19 Handball Polska

Ukazał się nr 19 Handball Polska

 

Ukazał się nr 19 miesięcznika "Handball Polska". Magazyn jest dystrybuowany w sieci Kolportera i w salonach EMPiK. Nadal zamówienia, w tym na prenumeratę, można składać w siedzibie Związku. Aktualny numer w dużej części przypomina występ reprezentacji Polski na Igrzyskach w Pekinie.  

Doskonałe zdjęcia (także z prywatnych kolekcji), wypowiedzi członków naszej ekipy dobrze obrazują determinację białoczerwonych, rywalizujących o olimpijskie podium. Skończyło się na piątym miejscu. Rozczarowanie? Niedosyt? Trochę tak. Stać było Polaków na więcej, ale i tak słowa podziękowania, za walkę do końca, należą się naszym zawodnikom. A było tak blisko …

Z pewnością po igrzyskach skład zespołu narodowego ulegnie zmianie. Niektórzy zawodnicy już zapowiedzieli, że ze względu na wiek, a drudzy z innych powodów zrezygnują lub przynajmniej czasowo zawieszą grę w kadrze. Do tych ostatnich należy kapitan drużyny Grzegorz Tkaczyk, z którym Handball przeprowadził wywiad.

Zamieszczamy też rozmowy z Bogdanem Wentą i Krzysztofem Lijewskim. Trener reprezentacji otwarcie przyznaje, że zaplecze personalne dla kadry musi być większe i należy się spodziewać, że wkrótce do jego zespołu dołączy kilku zawodników reprezentacji młodzieżowej.

Ciekawego podsumowania występu w Pekinie dokonał Wojciech Osiński. Dziennikarz „Przeglądu Sportowego”  pisze o dużym potencjale zespołu Wenty, ale z drugiej strony wytyka brak zimnej krwi i luzu na boisku. Te momenty słabości kosztowały drużynę złoto mistrzostw świata i podium igrzysk olimpijskich.

Sporo miejsca poświęcamy też wyborowi trenera głównego kobiecej reprezentacji. Do drugiego etapu postępowania konkursowego przeszło dwóch kandydatów Dago Leukefeld i Krzysztof Przybylski. Zarząd ZPRP jako pierwszego trenera kadry wskazał Niemca, ale wydarzenia dosłownie z ostatniej chwili donoszą o jego rezygnacji. Do sprawy wrócimy w następnym HP.

Piszemy także o rozpoczętej współpracy z Polsatem na transmisje spotkań ekstraklasy kobiet i mężczyzn. Wynegocjowana umowa przewiduje także ok. 25-minutowy magazyn, nie tylko o ligowej piłce, emitowany co tydzień.

W stałych działach prezentujemy materiał szkoleniowy „Zespołowa organizacja ataku szybkiego ze strefy 3:3” opracowany przez Wojciecha Nowińskiego, trenera reprezentacji Polski juniorów.

To oczywiście nie wszystkie tematy. Zapraszamy do lektury i dziękujemy za e-maile i listy. Proponowane pomysły postaramy się wykorzystać w następnych wydaniach naszego pisma.