15 września 2008

Komunikat Prasowy

W związku z pojawiającymi się informacjami w mediach dotyczącymi zatrudnienia Dago Leukefelda, na stanowisko trenera kobiecej reprezentacji Polski piłkarek ręcznych, wyjaśniam co następuje:                                                                         

Trener reprezentacji narodowej w piłce ręcznej powoływany jest na stanowisko w drodze konkursu.

Wyłoniona przez Zarząd ZPRP Komisja Konkursowa dokonała oceny dokumentacji złożonej przez ośmiu ubiegających się o to stanowisko trenerów. 1 września z tego grona Komisja wyłoniła dwóch kandydatów, których zaprosiła na rozmowy w piątek, w dniu 12 września br.

W wyniku tych rozmów Komisja zarekomendowała tego samego dnia do akceptacji Zarządowi kandydatury na trenera narodowej reprezentacji Dago Leukefelda i Krzysztofa Przybylskiego ze wskazaniem jako pierwszego trenera zespołu narodowego Dago Leukefelda. Trener Leukefeld zaproponował obsadę drugiego szkoleniowca zgodnie z decyzją władz Związku.

Zarząd upoważnił Prezesa Związku Andrzeja Kraśnickiego do negocjacji warunków umowy z niemieckim szkoleniowcem. W sposób formalny zatrudnienie nastąpi po podpisaniu kontraktu ze Związkiem.

W przypadku, gdy strony nie dojdą do porozumienia, to będę brani pod uwagę pozostali kandydaci, którzy przeszli postępowanie konkursowe.  

                                                                                        Marek Skorupski
                                                                                        Rzecznik Prasowy ZPRP

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest