Strona główna | ZPRP | Komunikat Prasowy

Komunikat Prasowy

 

W związku z pojawiającymi się informacjami w mediach dotyczącymi zatrudnienia Dago Leukefelda, na stanowisko trenera kobiecej reprezentacji Polski piłkarek ręcznych, wyjaśniam co następuje:                                                                         

Trener reprezentacji narodowej w piłce ręcznej powoływany jest na stanowisko w drodze konkursu.

Wyłoniona przez Zarząd ZPRP Komisja Konkursowa dokonała oceny dokumentacji złożonej przez ośmiu ubiegających się o to stanowisko trenerów. 1 września z tego grona Komisja wyłoniła dwóch kandydatów, których zaprosiła na rozmowy w piątek, w dniu 12 września br.

W wyniku tych rozmów Komisja zarekomendowała tego samego dnia do akceptacji Zarządowi kandydatury na trenera narodowej reprezentacji Dago Leukefelda i Krzysztofa Przybylskiego ze wskazaniem jako pierwszego trenera zespołu narodowego Dago Leukefelda. Trener Leukefeld zaproponował obsadę drugiego szkoleniowca zgodnie z decyzją władz Związku.

Zarząd upoważnił Prezesa Związku Andrzeja Kraśnickiego do negocjacji warunków umowy z niemieckim szkoleniowcem. W sposób formalny zatrudnienie nastąpi po podpisaniu kontraktu ze Związkiem.

W przypadku, gdy strony nie dojdą do porozumienia, to będę brani pod uwagę pozostali kandydaci, którzy przeszli postępowanie konkursowe.  

                                                                                        Marek Skorupski
                                                                                        Rzecznik Prasowy ZPRP