11 września 2008

SPR zagra ze Słowaczkami

Lubelskie piłkarki ręczne poznały już wszystkie zespoły, z którymi przyjdzie im rywalizować o awans do fazy grupowej Ligi Mistrzyń w duńskim Ikast. Oprócz silnej ekipy gospodyń i rumuńskiego C.S. Rulmentul-Urban Brasov, 3-5 października podopieczne trenera Edwarda Jankowskiego zmierzą się z SKP Bratislava – informuje „Dziennik Wschodni”.

– Będzie ciężko, ale jesteśmy spokojni – komentuje szkoleniowiec SPR Asseco. Słowaczki przebrnęły przez eliminacje zajmując drugie miejsce w swojej grupie. Zespół z Bratysławy pokonał w turnieju preeliminacyjnym HC Sassari 30:25 i LC Briihl Handball 30:24 oraz uległ Milli Piyango SK 24:32.

Spodziewałem się takiego rozdania – mówi trener SPR Edward Jankowski i dodaje: Milli Piyango było poza zasięgiem. Dla nas Słowaczki nie są aż tak silne, żeby się nimi szczególnie martwić – uważa Jankowski. Zdaniem lubelskiego szkoleniowca, faworytem naszej grupy nie są gospodynie z Ikast, ale zespół Brasova. – Rumunki bardzo precyzyjnie wzmocniły swój skład. Sprowadziły przynajmniej pięć piłkarek prezentujących klasę światową. W tym reprezentantki Portugalii, które przecież mocno dały się we znaki naszej kadrze. Z kolei z Ikast potykaliśmy się wielokrotnie i znamy ten zespół. Grupa nie jest łatwa, ale nie ma się co przejmować, tylko powalczyć i to z najmocniejszymi. To turniej, ktoś zawsze może mieć słabszy dzień. Najbliższe mecze ligowe będą formą przygotowań do występu w turnieju – mówi Jankowski.

Zespół, który zakończy turniej w Ikast na pierwszej pozycji, awansuje do fazy grupowej Ligi Mistrzyń, przegrani trafią do pucharu EHF.

W najbliższą sobotę, o godz. 13, lublinianki zmierzą się we własnej hali z Carlos-Astor Jelenia Góra. Mecz początkowo zaplanowano na niedzielę, ale telewizja Polsat Sport zdecydowała się na bezpośrednią transmisję spotkania.

KWALIFIKACJE DO LIGI MISTRZYŃ, 3-5 PAŹDZIERNIKA W IKAST

Terminarz meczów z udziałem SPR:
3 października:
Ikast Bording EH (Dania) – SPR Asseco;

4 października:
C.S. Rulmentul-Urban Brasov (Rumunia) – SPR Asseco;

5 października:
SKP Bratislava (Słowacja) – SPR Asseco.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest