9 września 2008

ME 2010: korekty w polskiej grupie

Wycofanie się Gruzji z męskich kwalifikacji mistrzostw Europy 2010 nie spowodowało dużych zmian w terminarzu grupy 1. Wobec braku zgody wszystkich uczestników tej puli, EHF podjęła decyzję, że mecze będą odbywały się według pierwotnego planu, a mecze z Gruzją zostały wykreślone z kalendarza. Polska rywalizację rozpocznie 29 października spotkaniem w Bydgoszczy z Czarnogórą.

Miasto od dłuższego czasu zabiegało o sprowadzenie do nas wicemistrzów świata w piłce ręcznej. Mieliśmy już siatkarzy koszykarzy, a teraz czas na tę dyscyplinę. Mam nadzieję, że sporo kibiców pojawi się w hali „Łuczniczka” 29 października – mówi Adam Soroko, dyrektor wydziału sportu i turystyki UM w Bydgoszczy.

W kolejnych meczach Białoczerwoni zagrają na wyjeździe – jeszcze w tym roku – w Rumunii (1/2 listopada) i Szwecji (27 listopada), a po Nowym Roku w Turcji (18/19 marca). Runda rewanżowa zakończy się 20/21 czerwca 2008 r. Dwa najlepsze zespoły z każdej grupy awansują do finałów, które zostaną rozegrane w Austrii.Polska, po rezygnacji Gruzji, opowiadała się za wariantem z harmonogramem dla pięciu drużyn, po to żeby zawodnicy mogli mieć przynajmniej jeden wolny tydzień więcej (mecze rozgrywane są w środku i na koniec tygodnia). Podjęto jednak inne decyzje.

Mecz z Gruzją miał być elementem uroczystych obchodów 90-lecia piłki ręcznej w Polsce organizowanych w Kaliszu w ostatni weekend listopada. ZPRP czyni starania, żeby Gruzja przyjechała na jego koszt na to spotkanie. Strona gruzińska wykazuje zainteresowanie propozycją i chce dodatkowo rozegrać dwa mecze z drużynami klubowymi. Prawdopodobnie sparingi odbędą się na Dolnym Śląsku. 

ME 2010: TERMINARZ WSZYSTKICH GRUP (plik PDF)

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest