19 października 2022

Deloitte Narodowym Dostawcą MŚ 2023

Mistrzostwa Świata w piłce ręcznej, które odbędą się w 2023 roku w Polsce i Szwecji będą pierwszą imprezą w historii polskiego sportu, którą organizatorzy pragną przeprowadzić zgodnie z celami zrównoważonego rozwoju. Właśnie dlatego pracom nad organizacją mistrzostw towarzyszy Kodeks Dobrych Praktyk, który powstał we współpracy z firmą Deloitte.

– Przeprowadzenie takiej imprezy to olbrzymie wyzwanie, które wymaga merytorycznej asysty silnego partnera. Deloitte od lat wspiera Związek Piłki Ręcznej w Polsce, dzięki czemu ich wiedza o naszej dyscyplinie jest bardzo duża. Nawiązanie tej współpracy przy okazji styczniowych mistrzostw świata było naturalnym wyborem – podkreśla prezes ZPRP Henryk Szczepański.

Koncentrujemy się na redukcji śladu węglowego. Chcemy pokazać, że możliwe są wielkie imprezy sportowe organizowane w sposób ekologiczny, przemyślany. Przyświeca nam nawiązujące do sloganu turnieju hasło „Stick Together for Sustainbility” czyli „Trzymajmy się razem dla Zrównoważonego Rozwoju” – wyjaśnia pierwszy wiceprezes zarządu ZPRP Bogdan Sojkin.

Deloitte to międzynarodowa sieć spółek świadczących usługi doradcze oraz audytorskie. Eksperci firmy współpracowali już z komitetem organizacyjnym MŚ 2023 przy okazji tworzenia mapy drogowej, czyli obszernego dokumentu grupującego kluczowe zadania do realizacji w toku przygotowań do największego turnieju w dziejach polskiej piłki ręcznej. Kolejnym elementem współpracy jest Kodeks Dobrych Praktyk.

– Na przestrzeni ostatnich kilku lat, Deloitte jako partner merytoryczny ZPRP realizował szereg projektów doradczych wspierając Związek w jego drodze do Mistrzostw Świata. Pomoc obejmowała wiele obszarów, od rekomendacji dotyczącej optymalnej formuły mistrzostw, poprzez analizy w ramach studium lokalizacyjnego, aż po koncepcję zrównoważonego wydarzenia. Liczymy na to, że wspólnie wypracowane praktyki pozwolą nam na organizację turnieju możliwie jak najbardziej neutralnego klimatycznie – podkreśla Przemysław Zawadzki, partner associate, Sports Business Group, Deloitte.

Gospodarzami MŚ 2023, które potrwają od 11 do 29 stycznia, będą Katowice, Województwo Śląskie, Kraków, Małopolska, Płock, Mazowsze i Gdańsk (w Polsce) oraz Goteborg, Malmo, Sztokholm, Kristianstad i Jonkoping (w Szwecji). Narodowymi Dostawcami turnieju w naszym kraju są także Eventim oraz Grupa LUX MED. Więcej informacji na www.handball23.com.

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest