14 sierpnia 2008

Poważna kontuzja Pascala Hensa

Zmalały szanse reprezentacji Niemiec na zdobycie medalu olimpijskiego po kontuzji kolana Pascala Hensa. To nasz kluczowy lewy rozgrywający – przyznał Prezydent Niemieckiego Związku Piłki Ręcznej (DFB).

Na tej pozycji mamy tylko jednego zawodnika światowej klasy.
Jest nim właśnie Pascal Hens. To dla nas największa strata jaka mogła nam się przytrafić – powiedział Ulrich Strombach.To bardzo ważny gracz naszej reprezentacji.


Dla Pascala Hensa turniej już się zakończył /Fot. M.Góralczyk

Zdaniem prezydenta DFB zespół nadal jest stać na zdobycie medalu w Pekinie. Jednak szansa na jego wywalczenie z Hensem w składzie byłaby znacznie większa. – Nie sądzę, że wrócimy ze złotym krążkiem, ale brąz lub srebro jest w naszym zasięgu – dodał Strombach.
Niemieckie media podały, że Hens poważnego urazu kolana nabawił się podczas przegranego meczu z Islandią we wtorek. Zawodnik wrócił już do domu.
Wstępne diagnozy lekarskie donoszą, że ścięgna i kości nie zostały uszkodzone, ale rehabilitacja w tym przypadku potrwa ok. 10 tygodni.

Hens został już zastąpiony przez mało doświadczonego rezerwowego Svena-Soerena Christophersena.Trener Bogdan Wenta w jednym z wywiadów wspomniał, że ciekawie by było spotkać się w ćwierćfinale właśnie z drużyną Niemiec. Rewanż za finał mistrzostw świata?

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest