19 października 2022

IHF Super Globe: Pogrom w wykonaniu Łomży Industrii Kielce

W pierwszym meczu w rozgrywkach IHF Super Globe 2022 Mistrzowie Polski zdecydowanie pokonali Al-Kuwait 47:26.

Łomża Industria Kielce na początku rywalizacji w Klubowych Mistrzostwach Świata zmierzyła się z kuwejckim Al-Kuwait. W pierwszych minutach spotkania wynik oscylował wokół remisu, ale Mistrzowie Polski szybko rozkręcali się na parkiecie i budowali swoją przewagę. Kielczanie wykorzystywali błędy przeciwnika, zmieniając je na kolejne trafienia.

Tempo meczu było bardzo szybkie, a zawodnicy Industrii systematycznie budowali różnicę bramkową. Al-Kuwait miał coraz większe problemy z przebiciem się przez twardą defensywę kielczan, którzy przeprowadzili kolejne skuteczne kontrataki. W 18. minucie spotkania Mistrzowie Polski wygrywali 15:10 i całkowicie kontrolowali już przebieg meczu. Ostatecznie do przerwy schodzili do szatni, prowadząc 23:14.

W drugiej części dalej w pełni dominowali podopieczni Talanta Dujshebaeva. Al-Kuwait nie był w stanie zatrzymać szybkich kontrataków w wykonaniu kielczan. Na odrobienie strat rywalom nie pozwalał świetnie broniący Mateusz Kornecki, który zanotował 40% skuteczności i po zakończeniu spotkania został wybrany MVP meczu.

Al-Kuwait – Łomża Industria Kielce 26:47 (14:23)

Łomża Industria Kielce: Kornecki, Wolff – Sanchez 3, Olejniczak 1, Wiaderny 7, Sićko 3, A. Dujshebaev 5, Tournat 9, Karacić, Moryto 1, D. Dujshebaev 4, Thrastarson 2, Remili 2, Paczkowski 4, Gębala, Karalek 6

SKLEP KIBICA

KOSZULKI | SZALIKI | CZAPKI | GADŻETY

Pin It on Pinterest