12 sierpnia 2008

Azoty nie próżnują

Szczypiorniści Azotów Puławy osiągnęli już półmetek przygotowań do nowego sezonu. W najbliższy weekend czeka ich turniej towarzyski w Mielcu. Zespół Azotów poprzedni sezon ekstraklasy zakończył na szóstym miejscu. Apetyt rośnie jednak w miarę jedzenia i w kolejnych rozgrywkach obrona tego miejsca wydaje się być planem minimum – informuje „Gazeta Wyborcza Lublin”.

W najbliższym sezonie kibice nie zobaczą już w akcji Roberta Nowakowskiego, który w wieku 41 lat zdecydował się zakończyć karierę zawodniczą. Były już lewoskrzydlowy Azotów nie doszedł do porozumienia z klubem w sprawie przedłużenia kontraktu i od nowego sezonu będzie trenerem drużyny Powenu Zabrze. Ponadto z klubem z Puław rozstali się Walentyn Koshovy, którego odejście znacząco osłabiło zespół Azotów. Ukraiński bramkarz od nowego sezonu będzie występował w drużynie prowadzonej przez reprezentacyjnego selekcjonera Bogdana Wentę – Vive Kielce.

W Puławach nie zagrają również Grzegorz Balicki, który odszedł do BKS Bochnia i Maciej Sieczkowski, który będzie reprezentować barwy Politechniki Radomskiej. W radomskim zespole od nowego sezonu będzie występować także Paweł Sieczka. W Puławach zostanie za to Michał Szyba, którego nazwisko wymieniano w kontekście ekipy z Kielc. – Zawodnik nie wnioskował o zmianę barw klubowych i zostanie u nas na kolejny rok – potwierdza Jerzy Witaszek, prezes Azotów. Udało mu się solidnie wzmocnić skład. Do zespołu dołączył Dmitrija Afanasjewa, Marka Długosza, Łukasza Kandorę, Mateusza Kusa, Tomasza Pomiankiewicza i Siergieja Łukaszowa.
Gdyby udało nam się pozyskać dobrego bramkarza, bylibyśmy zadowoleni z naszych transferów. Dołączyli do nas zawodnicy z doświadczeniem i dobrymi warunkami fizycznymi. Mamy jedną z lepszych linii obrony w lidze. Jeśli nasz bramkarz Piotr Wyszomirski wytrzyma trudy długiego sezonu, obronimy szóste miejsce – dodał prezes Witaszek.

Puławianie trenują obecnie na własnych obiektach. Co tydzień jednak ruszają w Polskę na turnieje towarzyskie. W najbliższy piątek i sobotę drużyna Azotów wystąpi w Mielcu. Jest szansa, że w imprezie wezmą udział rezerwy Azotów. W kolejny czwartek zespół Giennadija Kamielina zagra w turnieju w Dzierżoniowie, który potrwa od 21 do 24 sierpnia. W imprezie wystartują również zespoły z zagranicy. Dla puławian te zawody będą generalnym sprawdzianem przed startem ligi, dlatego w Dzierżoniowie zagrają w optymalnym składzie. Trwają poszukiwania sparingpartnera na 29 lub 30 sierpnia. W grę wchodzi raczej zespół pierwszoligowy.

Rozgrywki ekstraklasy rozpoczną się 6 września. W pierwszej kolejce zespół Azotów zagra w Lubinie z ekipą Zagłębia.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest