5 sierpnia 2008

Działacze kuszą Marię Makarenko

Do 16 sierpnia Kościerzyna będzie letnią bazą drużyny piłkarek ręcznych lubelskiego SPR. Trener Jan Packa pracuje nad dyspozycją zawodniczek, a działacze – nad powiększeniem kadry zespołu. W czwartek i piątek SPR rozegra pierwsze sparingi. Rywalem będzie Politechnika Koszalińska i Łączpol Gdynia – pisze „Dziennik Wschodni”.

Do kadry mistrzyń Polski aspiruje Ukrainka Zoja Gordejewa. 24-letnia leworęczna rozgrywająca występowała ostatnio w węgierskim Feherep Alcea. Niestety, na bliższe zapoznanie się z jej umiejętnościami trzeba będzie jeszcze poczekać. Zawodniczka musi na razie rehabilitować w Nałęczowie kontuzjowane kolano. Dopiero później spróbuje ostatecznie przekonać do siebie trenera Jana Packę. –  Trenerzy widzieli ją już w akcji i zrobiła na nich duże wrażenie. To może być bardzo wartościowe wzmocnienie drużyny. Szkoleniowcy uznali jednak, że chcieliby poddać Zoję testom. Oczywiście, najpierw musi wyleczyć kolano. Po tygodniu zabiegów przejdzie kolejne badania i jeśli wyniki będą pomyślne, to dojedzie na obóz. Nie podpiszemy kontraktu w ciemno – mówi Adam Rozwałka, rzecznik SPR Safo.

Z kolei Litwinka Aukse Rukaite w pełni integruje się już z nowymi koleżankami. To ona ma pełnić rolę zmienniczki Małgorzaty Majerek. Trenerzy dość pochlebnie wypowiadają się o jej umiejętnościach. Na tym nie koniec wzmocnień. Do SPR może wkrótce dołączyć bramkarka reprezentacji Ukrainy Maria Makarenko. – Otrzymała zaproszenie na zgrupowanie. Liczymy, że na nie dotrze w najbliższym czasie – potwierdza Adam Rozwałka. To drugie podejście do zaangażowania Makarenko w SPR, poprzednią ofertę Ukrainka odrzuciła. Wybrała wówczas występy w lidze rumuńskiej.
Zespół mistrzyń Polski mogą opuścić młode zawodniczki, które mają najmniejsze szanse na występy: Katarzyna Wojdat, Olga Figiel i Katarzyna Więciorek. Wymieniona trójka miałaby zasilić pierwszoligowy AZS UMCS Lublin.

Po krótkim odpoczynku po powrocie z Kościerzyny lublinianki ponownie ruszą w trasę. Tym razem na Ukrainę, gdzie w Zaporożu wezmą udział w międzynarodowym turnieju. Oprócz gospodyń rywalkami SPR będą zespoły z Węgier, Rumunii, Rosji i Chorwacji. Kolejnym etapem przygotowań będzie turniej w niemieckim Schmeltz, w którym SPR weźmie udział pod koniec bieżącego miesiąca. W Schmeltz podczas turnieju Ladies Cup piłkarki trenera Jana Packi będą rywalizować z zespołami z Niemiec, Rumunii i Francji. 6 września SPR rozpocznie rozgrywki ligowe meczem z Zagłębiem w Lubinie.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest