Strona główna | Handball Polska | Ukazał się nr 17 Handball Polska

Ukazał się nr 17 Handball Polska

 

Od kilku dni w salonach EMPiK i w sieci Kolportera w sprzedaży jest dostępny nr 17 miesięcznika "Handball Polska". Tematem wiodącym numeru czerwcowego jest awans męskiej reprezentacji Polski, po 28 latach, do Igrzysk Olimpijskich.

Przypominamy bardzo miłe chwile dla rodzimych kibiców. Doskonałe zdjęcia, wypowiedzi zawodników i trenerów są oczywiście tylko namiastką atmosfery, jaka na przełomie maja i czerwca panowała we wrocławskiej Hali Stulecia. Jedziemy do Pekinu. Nasi tam będą i wcale nie są bez szans na medal. Ale o tym w następnym wydaniu „HP”.

Nasi szczypiorniści ostatnio nie są rozpieszczani i bezpośrednio po triumfie kwalifikacyjnym musieli rozegrać dwumecz ze Szwajcarią o prawo gry w przyszłorocznych mistrzostw świata w Chorwacji. Bohaterowie są zmęczeni można ocenić po walce z Helwetami. Styl gry w St. Gallen może nie był imponujący, ale w tym przypadku liczy się efekt końcowy, czyli wykonanie zadania.

Z mniej przyjemnych spraw prezentujemy opis barażu kobiecego zespołu narodowego z Portugalią. Nikt nie zakładał, że 9-bramkową zaliczkę z pierwszego meczu można roztrwonić. A jednak. To drużyna z Płw. Iberyjskiego pojedzie do Macedonii na finały mistrzostw Europy.

W kronice personalnej ostatniego okresu na pierwszy plan wysuwają się dwa wydarzenia. Zarząd ZPRP podziękował za dotychczasową pracę Zenonowi Łakomemu i postanowił przychylić się do wniosku Rady Trenerów o rozwiązanie umowy ze szkoleniowcem. W Kielcach szlagierem sezonu jest podpisanie 5-letniej umowy przez Vive z Wentą w roli trenera.

Podsumowujemy rozgrywki I ligi męskiej obu grup poprzedniego sezonu. Rozgrywki można uznać za udane, bo do hal znów przychodziło więcej kibiców. . Pozostanie mieć nadzieję, że w następnym sezonie o ekstraklasę bić się będzie więcej drużyn.  

To oczywiście nie wszystkie tematy. Zapraszamy do lektury i dziękujemy za e-maile i listy. Proponowane pomysły postaramy się wykorzystać w następnych wydaniach naszego pisma.